Äripäev • 23. märts 2018 kell 10:45

Lõuna-Prantsusmaad vapustas pantvangikriis

Prantsusmaa lõunaosas Trebes’i linnas võttis terrorist supermarketis pantvange  Foto: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lõunaosas Trebes’i linnas võttis terrorist täna supermarketis pantvange. Tema korraldatud kolmes rünnakus hukkus vähemalt kolm ning sai viga mitu inimest.

Uuendatud 24.03: laupäeva hommikul teatas Prantsuse meedia, et sandram, kes supermarketis pakkus end terroristile pantvangis hoitud naisele vahetuseks, suri öösel saadud rasketesse vigastustesse. Meedia kirjutab, nimetades kolonelleitnant Arnaud Beltrame'i kangelaseks, kuidas ta hoidis sündmuste ajal politseid oma telefoniliinil ning aitas nii oluliselt kaasa olukorra lahendamisele.   

Kolmest hukkunust kaks olid supermarketi klient ja töötaja ning kolmas hukkunu oli inimene, kes sai auto kõrvalistmel istujana kuuli pähe, kui terrorist tund varem Carcassonne'i linnas esimese ettejuhtuva auto röövis. Röövitud Opeli juht ise sai rünnakus samuti viga, kirjutas Le Figaro.

Kaks tundi pärast pantvangikriisi puhkemist teatas politsei, et on kujategija neutraliseerinud - BFM lisas, et terrorist on surnud.

Kurjategijat kahjutustades sai omakorda vigastada kolm sandarmeeria eriüksuslast, vahendas Le Figaro. Sandarmeeria taktikaüksuse GIGN korraldatud erioperatsioon supermarketis terroristi neutraliseerimiseks kestis veidi alla kümne minuti, lisas väljaanne.

Meedia väitel tegutses relvastatud kurjategija üksi. Agentuur France-Presse'i sõnul teatas pantvangivõtja, et tegutseb ISISe nimel. Ka terrorirühmitus ISIS kinnitas kiirelt seotust toimuvaga.

BFM TV teatel oli kurjategija nõudnud Pariisi rünnakute eest Belgias kohtu all oleva Salah Abdeslami vabastamist.

Prantsuse meedia vahendab, et 26aastane radikaliseerunud kurjategija on Maroko päritolu.

Sündmusi järjestades vahendab Prantsuse meedia, et pärast esimest rünnakut, kui ta oli röövinud Opeli, ründas terrorist järgmisena oma varastatud sõidukist Carcassonne’i linnas treeningjooksul olnud nelja politseinikku, avades nende pihta tule. Ta tabas ühte korrakaitsjat õlga.

Seejärel sõitis ta edasi Trebes'i linna, kus võttis supermarketis pantvangi paarkümmend inimest. Tund pärast kriisi puhkemist vahendas Reuters, et pantvangid on vabastatud. Terrorist tappis poes kaks pantvangi.

Hetkel kuum