Äripäev • 3. aprill 2018 kell 9:30

Trump kutsus Putini külla

USA president Donald Trump  Foto: epa

USA president Donald Trump esitas Venemaa kolleegile Vladimir Putinile kutse kohtuda Washingtonis, teatas täna Putini abi Juri Ušakov uudisteagentuurile Interfax.

"Kui presidentidel oli telefonivestlus, pakkus Trump esimeseks kohtumiseks välja Washingtoni, Valget Maja. See on küllaltki huvitav ja positiivne idee," lisas Ušakov.

Ta ütles, et kokkusaamise aega pole veel arutatud, sest jutuajamisest on vähe aega möödas, vaid veidi üle kümne päeva. "Kui kõik on hästi, siis ma loodan, et ameeriklased ei loobu oma ettepanekust arutada kohtumise võimalikkust," ütles Ušakov.

Trump helistas äsja uueks ametiajaks tagasi valitud president Putinile 20. märtsil ning nad rääkisid Süüria probleemist ja Ukraina kriisist, kirjutas Venemaa meedia. Lisaks olid kõneaineks muudatused USA välisministeeriumis (Trump teatas 13. märtsil, et vahetab välja senise välisministri Rex Tillersoni ja nimetas tema järglaseks LKA juhi Mike Pompeo - toim.).

Interfax märgib, et telefonivestluse põhirõhk oli siiski võimalik kohtumine. Uudisteagentuur lisab veel, et Trumpi kõne Putinile tekitas elevust nii USAs kui terves maailmas: väidetavalt oli administratsioon pannud talle lauale sedeli suure kirjaga: "Mitte õnnitleda", kuid Trump ignoreeris seda ja ikkagi õnnitles Putinit presidendivalimiste võidu puhul, vahendab Interfax.

Hetkel kuum