TREV-2 eksomanik: ootamine tasus ära

BaltCapi partner Kristjan Kalda.  Foto: EstVCA
Marge Väikenurm • 25. mai 2018 kell 12:22

TREV-2 Grupi müünud BaltCapi partneri Kristjan Kalda sõnul tasus ettevõtte müügiga ootamine ära, sest firma väärtus tegi mullu hüppe.

BaltCap müüs TREVi enamusosaluse prantslaste Euroviale. Varem on seda osta tahtnud Infortar. Äripäevale on öeldud, et kuna siinsed võimalikud ostjad ei pakkunud piisavalt kõrget hinda, siis seepärast valis BaltCap aasta tagasi oma osaluse müümise asemel hoopis enamusosaluse soetamise East Capitalilt. Väidet Kalda ümber ei lükka.

„Läinud aasta tulemused olid paremad kui julgesime oodata. Strateegiavalik oli õige, samuti meeskonna valik – Sven Pertens lisandus ju meeskonda, kui olime East Capitali väljaostu ära teinud. Eks tegime kõvasti tööd ja turg soosis meid,“ kommenteeris Kalda, kuigi müügihinda ta ei avalda.

Firma väärtus kasvas

Kui BaltCap arvas, et ettevõtte tulemused tulevad 2016. aasta omast veidi paremad, siis mullune käive kujunes tunduvalt tugevamaks: käive 70,9 miljonit ja puhaskasum 3,4 miljonit eurot. Aastal 2016 teenis TREV-2 53,9 miljonit eurot käivet ja kasumireal seisis 500 000 eurot.

„See oli ekstratulemus,“ sõnas Kalda, kes on rahul ka saavutatud tootlusega. „TREV-2 on meie investeeringu ajal maksnud omanikele ka dividende, mis kindlasti aitas kaasa hea tulemuse saavutamisele.“

Otsisid välistegijaid

Kuna Eestist BaltCap huvilisi ei leidnud, siis jäid sõelale lõpuks välispartnerid. Huvilisi oli Kalda sõnul mitu, kuid Euroviale tegi läbirääkimiseks ettepaneku BaltCap. „Eurovial aitas parimat pakkumist teha selge laienemisstrateegia ja varasem kohalolek Lätis-Leedus.“

Kalda kinnitas, et Eurovia siht on RailBalticu ehitamine, kuid see polnud kindlasti ainus põhjus, miks Eurovia otsustas Baltikumis laieneda. „Pigem näitab see usaldust, et meie turud on muutunud piisavalt läbipaistvaks,“ leidis ta.

Kalda usub, et Eurovia turule tulek on väga positiivne. „Sellise tasemega infrastruktuuri ehitaja, kes on maailmas ehitustehnoloogiates esirinnas, polegi varem Eestis tegutsenud. Loodan, et Eurovia õpib Eesti meeskonda usaldama, mis avab karjäärivõimalusi ka rahvusvahelisteks projektideks Eurovia sees,“ rääkis Kalda.

 

Hetkel kuum