Kaspar Allik • 27. juuni 2018 kell 11:11

Taxify ootab endiselt Londonis tegevusluba

Eesti idufirma Taxify.  Foto: Andras Kralla

„Me liigume õiges suunas, need asjad võtavad lihtsalt aega,“ ütles Rich Pleeth, Taxify esindaja Londonis.

Teisipäeval sai Taxify konkurent Uber Londonis tegevusloa tagasi. Uberi kohtutee Londoni transpordiametiga sai alguse mullu detsembris, kui firma vaidlustas kohtus otsuse jätta Uberi tegevusluba uuendamata, sest ettevõte eiras transpordiameti väitel paljusid ohutus- ja turvalisusnõudeid seoses juhtide kriminaalrikkumistest teatamise ja tervisetõendite väljastamisega.

Kohtu värske otsuse kohaselt on Uber viimastel kuudel oma tegevuspõhimõtteid parandanud ning võib seetõttu tegutseda 15-kuulise "tingimisi kehtiva" litsentsi alusel.

Kui kaugel on Taxify tegevusluba?

Taxify Londoni esindaja Rich Pleethi sõnul ei mõjuta Uberi värske otsus Taxify tegevusloa saamist ja juhtumid on erinevad nii sisuliselt kui ka protseduuriliselt: erinevalt Uberist pole Taxifyl Londonis kunagi litsentsi olnud.

Pleeth ja ka Taxify kommunikatsioonijuht Marek Unt olid seda meelt, et Uberi kohta tehtud otsus on Taxifyle hea uudis, sest annab indikatsiooni, et Taxify suund on õige. "Uberi otsuse valguses on hea näha, et Londoni transpordiameti ootused vastavad sellele, millele Taxify keskendub: turvalisus, vastutustundlikkus," ütles Unt.

Pleeth ütles, et Taxify teeb praegu tugevalt koostööd Londoni transpordiametiga, kellele proovitakse tõestada, et Taxify on „parim operaator maailmas, kellega koostööd teha". Unt kinnitas, et põhimõttelisi takistusi tegevusloa saamiseks ei ole, küsimus on pigem detailides.

Konkurents Uberiga on Pleethi sõnul igati tervitatav, kuna parandab teenuse kvaliteeti klientide jaoks ning tagab juhtidele paremad tingimused.

Märtsis avaldas Äripäev pikema artikli Rich Pleethiga Taxify plaanidest ja olukorrast Suurbritannias, seda saab lugeda siit.

Hetkel kuum