Rasmus Rask: "Mis s*tasti, see uuesti"

Rasmus Rask  Foto: Meeli Küttim

Priit Mikelsaare ja Rasmus Raski ökojäätist tootva La Muu käsi on viimastel aastatel käinud kehvapoolselt.

Tunamulluse aasta kohta ütles Rask: "Aasta lõpetasime mažoorsetel nootidel – töötasime välja pikaajalise kasvustrateegia ning alustasime ettevalmistusi eksporditurgudele laienemiseks."

Eelmist aastat on majandusaasta aruandes kirjeldatud juba omajagu krõbedamalt. "Kui 2016. aastal oli ärikasum üle 50 000 euro, siis 2017 aasta lõpetasime üle 60 000 eurose ärikahjumiga. S*tt lugu. Ainus lootus on see, et ehk suudame selle väetise pealt järgmisel aastal rammusa viljapuu sirguma panna. Eks elu näitab!" kirjutas Rask.

Probleeme oli mitmeid, kõigepealt ei andnud loodetud tulemusi eksport Saksamaale, vaid jättis maha hoopis üle 30 000 eurose otsese kulu.

Kevadine turunduskampaania Tallinnas suurendas küll nõudlust, aga lisamüük jäi saavutamata, kuna laovaru olid kampaania ajal ebapiisav ning "tootmisvõimekus väiketootjalikult hanejalgadel."

Lisaks oli La Muu sõlminud suuremate poekettidega kokkuleppeid müügikampaaniate tegemiseks, aga seda toodete osas, mille müümine 30-35% soodushinnaga ei olnud kõrge omahinna tõttu La Muule kasumlik.

"Kui 2016. aastal tõime turule 5 uut jäätist, siis selle aasta müügituhinas unustasime tootearenduse unarusse ning see maksis aasta lõpus kätte – uusi jäätiseid tuli aasta lõpuks turule küll 4 sorti, aga nende osakaal müügis ei vastanud meie ootustele. Aga mis siin ikka halada – mis s*tasti, see uuesti! Elame veel!" lõpetas Rask tegevusaruande optimistlikus toonis.

Eelmine aasta lõppes ettevõttele likviidsuskriisiga ning sügisel kaasati ettevõttesse uut kapitali ning juhtimiskogemust: praeguseks on ettevõtte omanike ringi lisandunud vähemusosalusega Freespirit OÜ, mis kuulub toiduainetööstuse Maag Grupp juhatuse liikmele Silver Kaurile.

Hetkel kuum