Veriff palkas senise Uberi Balti juhi

Enn Metsar oli Uberi äritegevuse käivitaja Eestis ja Leedus.  Foto: Andres Haabu
Äripäev • 7. september 2018 kell 7:27

Eesti tehnoloogiaettevõte Veriff palkab äriarendusjuhiks Enn Metsari, kes töötas viimased kolm aastat Uber Baltikumi tegevjuhina, teatas ettevõte.

Veriffis saab Metsari vastutusvaldkonnaks äriarenduse juhtimine. Metsar ütles, et liitub Veriffiga eelkõige seepärast, et nad tegelevad tema hinnangul väga olulise probleemiga – usalduse loomisega digikanalites ning nad teevad Eestist globaalset äri.

Tema sõnul ei saa paljud uued teenused turule tulla, sest pakkuja ja tarbija vahel pole piisavalt usalduslikku suhet. "Küsimus on selles, kas see takistus on ületamatu või ületatav. Ma arvan, et koostöös Veriffiga on see ületatav," lausus ta.

Metsaril on kokkupuude Veriffiga ka varasemast, nimelt kasutati Uberis Veriffi teenust uute juhtide ja sõidukite nõuetele vastavuse kontrolliks Eestis.

Veriffi asutaja ja tegevjuhi Kaarel Kotkase sõnul on Metsari tugevusteks strateegiline juhtimine ja globaalne mõtlemine. Varasemalt on Metsar töötanud strateegilise konsultandina globaalses ärinõustamisettevõttes Bain & Company, Smartcapi investeeringute haldurina ning Swedbanki Ida-Euroopa aktsiafondide juhina. Tal on juhtimise ja poliitikakujundamise alane magistrikraad Ameerika Ühendriikide ülikoolist Carnegie Mellon University.

Veriff muudab inimese identiteedi virtuaalselt tuvastatavaks. Veriffi asutas 2015. aastal toona 20aastane Kaarel Kotkas. Toode toodi turule 2016. aasta juunis, kui kaks ettevõtet – Inbank ja Hansapost – integreerisid Veriffi teenuse vähendamaks isiku taustakontrolli protseduurist tulenevaid äririske.

Tänavu kevadel paigutas Nordic Business Report Veriffi asutaja Kaarel Kotkase Põhja-Euroopa 25 mõjukaima noore ettevõtja hulka. Tänaseks on Veriffil rohkem kui 60 klienti üle maailma – nende seas finants- ja jagamismajanduse ettevõtted ning e-kaubamajad. Veriff on maailma mainekaima idukiirendi Y-Combinator vilistlasettevõte ning kaasanud 8,3 miljonit dollarit riskikapitali investeeringuid.

Augusti alguses ilmus Äripäevas Kaarel Kotkasega artikkel "Sinine heinapallinöör viis miljoneid väärt idufirmani", mille jaoks tehtud intervjuud saab kuulata ka Äripäeva raadio saatena:

Hetkel kuum