Äripäev • 20. september 2018 kell 14:41

Raadiohommikus: riigi plaanist pool palgast kinni maksta

Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsleri Sten Andreas Ehrlich  Foto: Andras Kralla

Sotsiaalministeerium teatas neljapäeval plaanist hakata Ida- ja Kagu-Eestis toetama uute töökohtade loomist selliselt, et makstakse tööandjale kinni 50% palgakulust. Mis selle eesmärk on, mis see kaasa toob ja mida arvavad sellest ettevõtjad, lahkame hommikuprogrammis koos sotsiaalministeeriumi tööala asekantsleri Sten Andreas Ehrlichiga.

Samuti tuleb stuudiosse külla Coop Eesti Keskühistu juhatuseesimees Jaanus Vihand, kellega räägime Eesti esimestest innovatiivsetest toidukappidest.

Stuudios on Ken Rohelaan ja Eliisa Matsalu.

Päev jätkub nelja saatega:

10.06–10.15 „Müügiminutid“*. Eksport on tulevik – kas masstoodang või kaval nišitoode? Õigesti tabatud nišš võib olla väga hea äri. Arutlevad ettevõtja Jakob Saks ja saatejuht UrmasKamdron.

11.00–12.00 „Kuum tool“. Miks on Danske juhtumi uurimiseks vaja luua riigikogu erikomisjon? Kuidas tulevikus rahapesu kahtlustele kiiremini jälile saada ning mis võiksid olla riigiasutuste õppetunnid Danske juhtumist? Nendel teemadel räägime saates riigikogu keskfraktsiooni liikme Jaanus Karilaiuga. Saatejuht on Aivar Hundimägi.

13.00–14.00 „Uus Maa kinnisvarasaade“. Milliste isikuomadustega inimene sobib maakleriks, mida peab maakler oskama, kui populaarne on maakleritöö, miks maaklerit üldse tarvis on? Stuudios on Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler ning elamispindade tegevjuht Kristi Djomin ja personalijuht Aiki Otsalt. Saatejuht on Andres Panksepp.

15.00–16.00 „Innovatsiooniminutid“. Seekordses saates räägivad logistikaettevõtte DHL esindajad Rauno Mäger ja Endro Roosimäe e-kaubanduse tulevikutrendidest ning sellestki, mis on peamised takistused Eesti inimeste e-ostlemisel. Saadet juhib Villy Paimets.

Laupäeval 10.00–12.00 „Äripäeva persoon“. Äripäeva persoon on pikaaegne ABB juht ja praegune Omniva nõukogu esimees Bo Henriksson, kellega tuleb juttu nii tööjõuprobleemidest, majandusest, logistikast kui ka poliitikast. Näiteks saame teada, mida arvab Bo Henriksson maailma poliitilisest olukorrast ja Donald Trumpi tegevusest. Saadet juhib Tööstusuudised.ee toimetaja Harro Puusild.

*kordussaade­

Hetkel kuum