Riina Jussila • 22. aprill 2019 kell 14:38

Ülevaade lihtsatest 3D-programmidest, millega ise sisekujundust planeerida

Hõlpsalt kättesaadavad 3D-programmid aitavad ruume planeerida ning on sedavõrd lihtsalt kasutatavad, et nende käsitlemisega saavad hakkama kõik, kel huvi sisekujunduse vastu olemas ja soov peas olev idee visualiseerida ning ehk hiljem ka realiseerida.

Et valikuterohkuses paremini orienteeruda, toob Äripäeva tellijatele aprillis ilmunud ajakiri Sisustaja välja lihtsamad tasuta allalaetavad rakendused, mis kõikjal maailmas usaldust ning populaarsust võitnud. Tasub meeles pidada, et kujundusprogrammid on head abilised, mis ei aita üksnes ruume planeerida, vaid näitavad, kuidas erinevad esemed omavahel kokku sobituvad.

Telefonis või arvutis asuva programmi abil kujundatud maja võib koostöös spetsialistidega ka reaalsuseks saada.  Foto: Shutterstock

SketchUp

Valikuterohke Google’i programm on populaarne nii algajate kui professionaalide hulgas. SketchUpis on võimalik disainida sisustuselemente ning kasutada teiste kasutajate poolt loodud esemeid. Ruume saab keerata, värvida, neid vajadusel väiksemaks ja suuremaks muuta.

Programmi on lihtne kasutada ning kätt saab harjutada nii internetipõhisel platvormil kui tõmmata see endale arvutisse.

SketchUpis saab luua ruume, disainida üksikuid mööbliesemeid ja disainelemente. Programmi tasuline versioon on rohkemate võimalustega, kuid tavakasutajale piisab tasuta leitavast SketchUpist.

Planner 5D

Planner 5D on algajatele mõeldud sisekujundusprogramm, millele on sõrme andnud pea kümme miljonit

inimest. Selles saab kujundada objekte 2D-s kui ka 3D-s ja programmi suurimaks plussiks on võimalus ruume kujundada internetiaknas ehk eraldi allatõmbamist see ei vaja. Programmil on olemas ka tasuline ja rohkemate võimalustega versioon ning telefoniäpp.

Hea võimalus proovida kätt ja end sise- või välisarhitektina proovile panna, planeerida koduaeda või tervet maja. Selleks et kasutada kõiki elemente ja mööblidetaile, tuleb hankida tasuline versioon.

Homestyler

Programm saab selgeks väga lühikese proovimise järel. Sisekujunduses saab kätt proovida nii arvutiekraanil kui mobiilis äpiga toimetades. Ehkki mööblivalikut, millega ruume sisustades mängida, on suhteliselt vähe, saab üldpildi siiski valmis teha. Lohista-paiguta liigutustel saavad paika seinad, aknad ja uksed ning muu vajalik.

Smartdraw

Online-programm, mis sobib nii algajale kui asjatundjamale inimesele. Aitab luua hoone tervikuna, garaažist töötubade ja liftideni.

Smartdraw on rohkete valikuvõimalustega. Seal on lõputult mööbliesemeid, luksuslik värvipalett ja detaile, mis annavad kasutajale suure mängumaa. Programmil on tasuta proovi­periood. Sobivusel saab selle hiljem täismahus soetada.

HomeByMe

Tasuta allalaaditav ruumiplaneerimise tööriist on saadaval nii 2D- kui ka 3D-versioonis. Kasutajale tähendab see seda, et kodu saab looma asuda nullist ja näiteks 2D-programmi kasutades, mis hiljem 3D-le teisendada ning sel moel kogutervikut näha.

Veebis leiduva tasuta programmiga saab tasuta luua kokku kolm projekti. Tasuline variant võimaldab juba rohkemat, kuid paljude kasutajate sõnul teeb tasuta programm oma töö kenasti ära.

Roomstyler

Heaks abimeheks oma kujutluse konkreetsemaks vormimiseks on roomstyler.com lehel olev moodboard. See võimaldab erinevaid sisustus­elemente ühele pildile paigutada ning tervikuks kujundada. Programm võimaldab üles laadida elamispinna plaani, lisada seinu, uksi ja aknaid. Lõpptulemust saab näha kahemõõtmeliselt ning ka 3D-s.

Kujundada on võimalik kasutajakontot omamata. Tehtud projekte saab enda meilile saata või muul moel salvestada.

Ikea Home Planner

IKEA toodete austajaile on olemas eraldi programm IKEA Home Planner, millega saab proovida, kas nende koduleheküljel silma jäänud mööblitükid üldse meeldivad ja koju sobivad.

Kui valik tehtud, saab töö salvestada ning tehtu alusel kauplusest sobivad palad hankida. IKEAl on olemas ka köögi disainimiseks mõeldud programm Ikea Kitchen Planner.

Magic-plan

Kui sulle näib, et elamises ei anna suurt midagi muuta ja kõik on justkui paigas, saabub Magic-plan ning keerab arvamuse pea peale. Seda heas mõttes, sest see äpp avab tõeliselt suure ukse ahvatlevasse sisekujundusmaailma.

Kõigepealt saab ruumid telefonikaamera abil seadistada või programmi ise mõõdud sisestada ning seejärel saab mööblit sättima asuda.

Tasuline versioon võimaldab tehtud plaane ka PDFina salvestada ning ruumidest 3D-pilte teha. Need võimalused on vajalikud eelkõige professionaalile ja algajale piisab täiesti ka tasuta versioonist.

Foto: Shutterstock
Hetkel kuum