Eesti kinnisvaraarendaja ehitab valusa kogemuse najal Kaliningradi elurajooni

Kinnisvara arendusettevõtte Hammerhead rajab Venemaale Kaliningradi elamukvartalit, kirjutab kinnisvarauudiste portaal. Suurimad probleemid on olnud seotud finantseerimise ja ehitusettevõtte leidmisega.

Scandic Park Kaliningradis  Foto: Hammerhead

"Ükskõik kui kindlalt me ennast täna Venemaal tunneme, tajume selgelt seda, et keskkond ei ole riskivaba,“ rääkis Hammerheadi juhatuse esimees Allan Kool saates "Eetris on ehitusuudised".

Hammerheadi Kalingigradi osakonna kinnisvaraarenduse juht Risto Abel rääkis, et nende arenduste alged pärinevad eelmise buumi ajast. "Siis püüdsid kõik oma tegevust laiendada teistesse riikidesse, ja nii ka meie."

Abel märkis, et sealt saadi ka valusaid, kuid õpetlike kogemusi. „Esimest korda läksime Kaliningradi 2008-2009 ja ostsime kokku erinevaid kinnistuid ning ka kehtivaid maade üürilepinguid. Pooled objektidest lihtsalt haihtusid,“ tunnistas Abel.

Kool lisas, et äritegevus Venemaal on ikka seotud riskidega. „Venemaal on hoopis teine keskkond, juriidiline taust, finantseerimiskeskkond, ettevõtluskultuur. Tõsi, kui 2008 sisenesime, ostsime tunduvalt rohkem objekte kui praegu käes on. Midagi oleme maha müünud, midagi kaotanud, riskid ongi realiseerunud."

Praeguseks on ettevõttel Kaliningradis töös 2 objekti. „Kolmekümnel hektaril paiknev elamuarendus Scandic Park ja 12 hektarit ringtee ääres, kuhu on plaan rajada tööstuspark," lisas Abel.

Pikemalt loe kinnisvarauudiste portaalist.

Hetkel kuum