Anu Jõgi • 21 mai 2019
Uudised
Ainult tellijale

Soomlaste alkoturism võttis suuna üles

Turistid Tallinnas, teel laevaga Soome.  Foto: Andras Kralla

Soomlased tõid eelmise aasta maikuust tänavuse aprillini Eestist kokku 29 miljonit liitrit alkoholi, mida miljoni liitri võrra rohkem kui aasta varem, kirjutab Taloussanomat.

Veerand alkoholist tuuakse Lätist.

Reisidelt alkoholi kaasa toojad jagunevad kaheks – on neid, kes toovad kaasa suure koguse alkoholi, ja neid, kes peaaegu midagi kaasa ei osta. 2017. aastat alates on tuntavalt kasvanud nende reisijate hulk, kelle sõnul Eesti hinnatase nende reisiotsust ei mõjuta.

Üle saja liitri alkoholi toovate reisijate osatähtsus aga suureneb. Suurvedajad käivad Eestis aastas keskmiselt viis korda ja nende käes on 38 protsenti kogu Eesti-reisidelt toodava alkoholi mahust.

Õlle kaasatoomine Eestist vähenes aastaga veidi, aga selle aasta alguses on märgata pööret kasvule. Veebruaris-märtsis-aprillis toodi Eestist õlut kaasa juba 40 protsenti rohkem kui aasta tagasi.

Ka siidrite ja long drink'ide kaasatoomine kasvab, aastaga suurenes siidri reisilt kaasa toomine 20 protsenti ja long drink'il veerandi võrra.

Veine ja likööre toodi kaasa varasemast vähem ja kange alkohol püsis eelmise aasta tasemel.

Andmed on pärit uuringust, mida tellivad teenindusettevõtete ametiliit, õlle- ja karastusjookide tootjate keskliit, kaubandusliit, reisi- ja restoraniteenuste liit ja Soome alkoholimüüjate liit, uuring põhineb intervjuudel.

Hetkel kuum