Äripäev • 11. september 2019 kell 13:56

Mikrotorude tootja Höhle avas endises sigalas uue tehase

Höhle uus tehas Raplamaal.  Foto: Raivo Tiikmaa

Eesti plastist mikrotorude valmistamise ettevõte Höhle OÜ avas täna Raplamaal Lõiuse külas uue tehase. Tehase rajamise koguinvesteering oli üle 4 miljoni euro.

Tehas toodab üle 200 km mikrotorusid ööpäevas, mis lähevad nii koduturule kui 12 Euroopa riiki, teatas ettevõte, kirjutab teemaveeb tööstusuudised.ee.

Aastakümneid tühjana seisnud sigalahoonetes on pärast rekonstrueerimist enam kui 6700 m2 kaasaegset tootmispinda ning 1,5 hektarit asfalteeritud laoplatse, mis pakub tehasele laialdasi arenguvõimalusi.

Höhle tehases käib tootmine ööpäev läbi. Suurim mikrotorude tarbija Eestis on Lairiba Arenduse Sihtasutuse projekt EstWin, klientideks on ka Telia, Elisa, Elektrilevi ja teised Eestisse kiiret internetti rajavad ettevõtted.

Praegu annab Höhle tööd 15 kohalikule elanikule, pärast kavandatud laienduste elluviimist töötajate arv kahekordistub. Höhle müügikäive on kolme aastaga kasvanud enam kui 3 miljoni euroni, sel aastal ületab käibeootus 4 miljonit eurot, millest enam kui kaks kolmandikku läheb ekspordiks. Suuremate ekspordiriikide seas on Norra, Rootsi, Soome, Taani, aga ka Saksamaa, Kreeka, Hispaania.

Höhle OÜ juht Toomas Koobas ja Net Systems Group juhatuse liige Tõnis Kaasik.  Foto: Raivo Tiikmaa

Höhle OÜ on 2016. aastal asutatud fiiberoptiliste kaablite ehk valguskaablite paigaldamiseks vajalikke mikrotorusid valmistav ettevõte. Tegevust alustati kolm aastat tagasi Jaluse külas Juuru vallas Raplamaal.

Höhle OÜ kuulub ettevõtte asutajale ja tegevjuhile Toomas Koobasele ning Net Systems Grupi kaudu Tõnis Kaasikule.

Hetkel kuum