Allan Rajavee • 13. september 2019 kell 13:57
Uudised
Ainult tellijale

Draghi „bazookameetmete“ ajastu lõppes Euroopa keskpankurite tüliga

Novembris ametis lahkuv Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi esitas keskpanga nõukogule oma viimase stiimulpaketi, mis külvas aga pahameelt nii EKP liikmete kui ka majandusekspertide seas.   Foto: JULIEN WARNAND

Kaheksa aasta eest alanud Itaalia majandusteadlase Mario Draghi ametiaeg Euroopa Keskpanga (EKP) juhina on olnud tormiline, kuna novembris ametist lahkuv Draghi on rakendanud jõulisi ja tihti tavapäratuid meetmeid. Keskpanga juhi viimane EKP nõukogu istung polnud erand.

Neljapäeva õhtul otsustas EKP nõukogu langetada hoiuse intressmäärasid 0,1 protsendipunkti võrra ja taaskäivitada novembris 20 miljardi euro suurune võlakirjade ostu programm, mis kestab kuni euroala inflatsioonimäär jõuab soovitud 2 protsendi piirimaile. Kuigi rahapoliitika lõdvendamist oodati, tekitasid võlakirjadega seotud rahatrükk ja hoiuste intressimäärade langetamine EKP nõukogu liikmete seas vastuolusid.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum