Kuidas defineerivad Eesti pangad riigi kõige saastavamad ettevõtted?
Euroopa Liit on seadnud oma 2050. aasta eesmärgiks süsinikuneutraalsuse ning on selle eesmärgi saavutamiseks loonud ühtselt mõistetava taksonoomia, mis aitab peagi ära määratleda ka kõige saastavamad ettevõtted Eestis.
Küsimusele, kuidas on Coop Pank defineerinud nn saastavamad ettevõtted, vastas panga juhatuse liige ja riskijuht Heikko Mäe, et hetkel on selles siiski veel teatud vaakum, kirjutab 27.05 Äripäeva tellijatele ilmuv erileht Vastutustundlik ettevõte.
Rohepööret mittetoetavad laenud ja liisingud – näiteks diiselauto ost või ettevõtluslaen kõrgema keskkonnariskiga sektoris – lähevad üha kallimaks ning muutuvad peagi lausa võimatuks, sest Euroopa Komisjoni taksonoomia finantssektorile muudab pangad Euroopa Liidu rohepöörde eestvedajateks.
Hiljemalt 2022. aasta oktoobris hakatakse Euroopa Liidus kohaldama uusi nõudeid, millega muudetakse kestlikkusaruandlus samaväärseks finantsaruandlusega. Esimesena hakkavad kestlikkusaruandluse nõuded kehtima suurtele ja börsil noteeritud Eesti ettevõttetele ja teistele suurfirmadele.
Eesti ettevõte Hyperon OÜ püüab oma Mabini maskikastidega leida viise, kuidas kasutatud ühekordseid maske ümber töödelda ja ringlusesse tagasi saata – teha koroonapandeemia tõttu üle kogu maailma tohututes kogustes kasutusele võetud maskidest midagi paremat kui prügimägedele kogunevad segaolmejäätmed, kirjutab 27.05 ilmub Äripäeva erileht Vastutustundlik ettevõte.
Juba viis kuud kehtib ka registreerimata töömasinatele liikluskindlustuse seadus. Muudatus mõjutab paljusid ettevõtjaid, kelle masinad tegutsevad suletud territooriumil, näiteks ehitusplatsil või tööstushoonete alal.