Maavaramaardlatele tuuleparke ehitada ei tohi, kuid selle lubamisega saaks Eestisse rohkem kui poolsada tuuleparki kümnetele tuhandetele hektaritele.

- Šotimaal on turbasohu tuulikute rajamine tavapärane, sama võiks teha Eestis
- Foto: Scottish Energy News
„Ühelt poolt on oluline, et saaksime vajadusel kasutusele võtta maapõues peituvad rikkused, olgu seal näiteks olulised ehitusmaavarad, põlevkivi, turvas või fosforiit. Teisest küljest peame aga maavarade asukohtadele realistlikult otsa vaatama ning kui järgnevatel aastatel ei ole teatud aladel plaanis kaevandama hakata, tasub kaaluda nende alade vahekasutust taastuvenergeetika arendamiseks,“ kommenteeris majandusminister Taavi Aas värsket geoloogiateenistuse uuringut.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigi- ja börsifirma Enefit Green tegi kaks investeerimisotsust ning alustab tuulepargi rajamist Ida-Virumaal Purtses ja päikesepargi ehitust Poolas Debnikus.
Täiendatud
Pikk paus Eesti taastuvenergeetika suurvõimsuste rajamisel tõotab lõppeda, sest valitsus kuulutas välja massiivse taastuvenergia vähempakkumise, mis võiks turule tuua nii uusi tuule- kui päikeseparke. Parim lähtepositsioon sel rallil on hiljuti börsile läinud Enefit Greenil.
Saksa energiakontsern RWE tahab Saaremaa lähistele rajada kuni 2120 MW võimsusega avamere tuuleparki ja vesinikutehast.
Kui Eestis põrkuvad tuuleparkide rajajad kohalike vastuseisuga ja riik alles mõtleb, milliste nippidega kohalikke meelitada - sest rohepööre peab ju tulema -, siis tuulikute maa Taani pakub vähemalt viis lahendust, kuidas kohalik tuulikuist rahalist kasu võiks lõigata.
Tõhususe ja pikaajalise kasvu poole püüdlevad organisatsioonid seisavad üha sagedamini silmitsi esmapilgul tehnilise, ent tegelikult strateegilise probleemiga – valed mobiiliseadmete valikud võivad märkimisväärselt vähendada ettevõtte tootlikkust ning kasvatada kulusid.