Leedu moodne hiigelfirma maksis ka hiigeldividendi – kõvasti üle miljardi
Vilniuse biotehnoloogiaettevõte Thermo Fisher Scientific Baltics maksis aktsionäridele dividendiks 1,61 miljardit eurot. Pärast seda jäi ettevõtte jaotamata kasumiks veel 615 miljonit eurot, kirjutab Leedu ärileht Verslo Žinios.
Selle kõrval, et õpetada ja öelda, mida ja kuidas tuleks teha, peaksid teadlased ise ka ettevõtlikud olema, sõnas koroonavastase ninasprei loonud ettevõtte Icosagen looja Mart Ustav.
„Kasvuplaan võiks olla ikkagi suurem,“ on Eesti juhtiv viljatusravi arst Andres Salumets oma ettevõtte Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse järgmise majandusaasta suhtes enesekindel. „Talente otsime 24/7, iga inimese puhul mõõdame me tema lisandväärtust,“ kirjeldab Salumets värbamisplaane ning lisab, et töötajate palgad järgmisel aastal tõusevad.
Tänavuse keemiatööstuse TOPi võitja biotehnoloogiafirma Icosagen Cell Factory näitas potentsiaali ka varem – kaks eelmist aastat on ta olnud TOPi teisel kohal.
Ettevõtete jaoks tähendab iga seisma jäänud sõiduk kaotatud aega, katkiseid graafikuid ja lisakulu. Kui ettevõtte autopark koosneb mitmest sõidukist, võib isegi tavapärane hooldus või hooajaline rehvivahetus muutuda logistiliseks väljakutseks. Just siin tuleb mängu uus lähenemine – mobiilne autoteenus, mis liigub ettevõtte juurde kohale.