Äripäev • 14. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Õnnelik ameeriklane võitis lotoga poolteist miljardit

Ameerikas loositi välja loto Powerball suurvõit 1,5 miljardit dollarit.  Foto: Reuters/Scanpix

Eile loositi Ameerikas välja loto Powerball suurvõit 1,5 miljardit dollarit, mille tõi omanikule Californiast ostetud pilet, kirjutab Los Angeles Times.

Reuters täpsustab, et suurvõit läheb jagamisele kolme mängija vahel: võidupiletid osteti lisaks Californiale veel Tennesse ja Florida osariigist.

LA Timesi esialgse info põhjal osteti üks võidupilet Chino Hillsist keti 7-Eleven kauplusest, mis saab võidupileti müügi boonusena preemiaks miljon dollarit.

Mängijaile tõid võidu numbrid 8, 27, 34, 4, 19 ja lisaks Powerballi number 10.

Chino Hillsi kaupluse töötaja sõnul osteti viimastel päevadel neilt 5000 dollari eest Powerballi pileteid, päev enne loosimist tõusis läbimüük 12 000 dollarile. Ühe pileti hind on kaks dollarit ning paljud ostsid neid sadade dollarite eest.

Loto jackpot oli kasvanud 1,5 miljardile dollarile ning šanss see võita oli üks 292 miljoni vastu. Jackpoti võiduks oli vajalik kõigi viie numbri kokkulangemine (valik 69 numbri hulgast), lisaks kuuenda numbri äraarvamine 26 numbri hulgast.

Tegemist on USA ajaloo suurima lotovõiduga, kuid võitja ei saa kogu summat korraga kätte. Powerballi reeglite järgi jaotuvad võidusumma väljamaksed kas 30 aasta peale või kui võitja siiski tahab korraga oma jackpotti kätte saada, on selleks 930 mln dollarit.

Ka lähevad võidusummalt maha riiklikud maksud 39,6% ning lisaks võtab oma maksuosa ka osariik, kus võidupilet müüdi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum