Pille Ivask • 6 märts 2016

Maailma noorim miljardär on 19aastane norralanna

Alexandra Andersen on maailma noorim miljardär  Foto: Instagram

Maailma noorima miljardäri, 19aastase norralanna Alexandra Anderseni varanduse väärtuseks hinnatakse 1,2 miljardit dollarit, kirjutab The Independent.

Ka Anderseni vanema õe, 20aastase Katharina Anderseni varanduse väärtus on 1,2 miljardit dollarit. Õed on nõnda varakad, kuna neile kuulub 42,2 protsendi suurune osalus Ferd Holdingu ettevõttest. Kuigi nende isa kirjutas ettevõtte osalused tütarde nimedele juba 2007. aastal, kontrollib kogu äritegevust siiski tema.

Kes ta on?

19aastane Alexandra Andersen on Oslost pärit Norra investori tütar. Nii Alexandra kui Katharina Andersen õppisid kuni 11aastaseks saamiseni Suurbritannias Forres Sandle Manori koolis, pärast mida naasid kodumaale Norrasse ning jätkasid haridusteed Oslos.

Maailma noorim miljardär armastab hobuseid ning on oma Instagrami kontole postitanud oma hobustest palju pilte. Vähemasti seni pole Andersen näidanud huvi üles oma isa ettevõtet juhtima hakata, selle asemel keskendub ta hoopis professionaalse ratsutaja karjäärile.

 We'll be backA photo posted by Alexandra (@alexandraandresen) on Oct 24, 2015 at 11:59am PDT

Kust tema pere rikkus tuleb?

Anderseni pere põhirikkus tuleb tubakaärist. Perekond oli seotud brändiga Tiedemanns kuni 2005. aastani, mil Skandinavisk Tobakskompagni osaluse 500 miljoni dollari eest ära ostis. Nüüd keskendub Ferdi investeerimisäri peamiselt riskifondide haldamisele.

Alexandra Andersen tõusis avalikkuse tähelepanu alla seoses sellega, et temast sai maailma noorim miljardär. Neiu varanduse väärtusest polnud kuni tema 17. eluaastani aimu aga laiemal üldsusel seetõttu, et Norra võimud hakkasid siis avaldama iga-aastaseid tuludeklaratsiooniandmeid.

 The Ferd owners???? Photo by: Frédéric BoudinA photo posted by Alexandra (@alexandraandresen) on Jan 13, 2016 at 6:10am PST

Säästab raha

Alexandra Andersen lausus möödunud aastal intervjuus, et tema jaoks on raha säästmine täiesti loomulik tegevus. „Säästan, kui saan oma nädalaraha, samuti säästan ma ratsutamisvõistluste auhinnaks saadud raha. Panen kõrvale sünnipäevakingiks saadud raha. See tähendab, et ma saan osta endale asju, mida ma tõeliselt soovin, ilma et peaksin ema või isa käest selleks raha küsima,“ avaldas ta.

Hetkel kuum