5. juuni 2012 kell 9:11

Kaubamaja ostis Viking Motorsi

Tallinna Kaubamaja ostab ASi Viking Motors ning automüüjale kuuluva kinnistu Tammsaare teel.

Kaubamaja tütarettevõte OptiGroup Invest OÜ sõlmis täna lepingu, millega omandab 100% Viking Motorsi aktsiatest. Leping näeb ette tehingu lõpuleviimise pärast vajalike kooskõlastuste saamist konkurentsiametilt ja autotootjatelt, teatas Kaubamaja börsile.

Aktsiate nimiväärtuseks on 222 600 eurot (14 000 lihtaktsiat nimiväärtusega 15,9 eurot). Tehingu käigus omandas Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS ka kinnistu aadressil A. H. Tammsaare tee 51, kus asub Viking Motorsi müügisalong.

Tehingu hind on esialgu teadmata, sest vastavalt börsireglemendile peab emitent tehingu summat avalikustama, kui varade eest makstav summa on võrdne või ületab kümme protsenti (10%) emitendi omakapitalist viimase auditeeritud konsolideeritud bilansi järgi.

Tallinna Kaubamaja omakapital oli 31.12.2011 seisuga 139,46 miljonit eurot, seega maksis Kaubamaja Viking Motorsi eest mitte üle 13,9 miljoni euro.

Viking Motorsis osaluse omandamisega laiendab Kaubamaja kontsern oma autokaubandusvaldkonda, mis on alates 2007. aastast olnud üheks kontserni äritegevuse strateegiliseks segmendiks.

Tehinguga lisanduvad KIA sõidukite maaletoomisele ja müügile kõigis Balti riikides ka Opeli, Saabi, Corvette'i, Cadillaci ja Hummeri sõidukite müük Tallinnas asuvas salongis. See loob võimaluse laiendada tegevust tarbesõidukite segmenti ning lisab täiendava müügi- ja teeninduskoha klientidele parema teenuse pakkumiseks, teatas ettevõte.

OptiGroup Invest on Kaubamaja autokaubandusvaldkonna tütarettevõte, mis koondab enda alla kontserni autokaubandusettevõtteid.

Viking Motors kuulus 100%-lt Peter Kallile, kes oli ka nõukogu esimees. Lisaks kuulusid nõukokku ka Paul Kalli ja Madis Nõmmik. Firma teenis 2011. aastal 6,45 miljoni euro suuruse käibe juures 1,19 miljonit eurot kasumit. Viking Motors müüs 2011. aastal 172 Opelit, 18 Saabi ja 124 kasutatud sõidukit.

Viking Motors tõi aastaaruandes välja, et tõenäoliselt lisandub sel aastal firma brändiportfelli mõni uus bränd, et täita Saabist jäänud tühimikku. Keskmiselt oli läinud aastal Viking Motorsis tööl 37 inimest.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum