Indrek Kald • 5. juuni 2012 kell 9:42

Ost lubab autoäri jõuliselt laiendada

ASi Tallinna Kaubamaja juhi Raul Puusepa sõnul võimaldab ASi Viking Motors ostmine neil autoäri jõuliselt laiendada.

"Kaubamaja kontserni eesmärgiks on perspektiivsetes ärivaldkondades tegevust laiendada ja luua olemasolevate äridega täiendavat sünergiat," ütles Puusepp. "Autokaubandus on kontserni jaoks oluline ärisuund ja tänu üle viieaastasele  kogemusele KIAga on meil olemas selles valdkonnas hea kompetents," lisas ta.

General Motorsi gruppi kuuluv Opel annab Puusepa sõnul neile väga hea täienduse tarbesõidukite segmendis ja loob hea võimaluse jõuliseks äri laiendamiseks.

Viking Motorsi juhataja Üllar Tanibergi kinnitusel on nad olnud stabiilse kliendibaasiga edukas ettevõte. "On hea meel olla nüüd ka ettevõtte tuleviku osas kindel ja teada, et areng jätkub tugeva kontserni osana," märkis ta.

Tallinna Kaubamaja kontsern sõlmis täna ostu-müügilepingu 100% Viking Motorsi omandamiseks. KIA kõrval lisandub portfelli rida kaubamärke, sh Saksa Opel ja Ameerika Cadillac. Hooldust ja remonditeenust pakutakse lisaks Saabile, Corvette'ile ja Hummerile. Tehing jõustub pärast konkurentsiameti ja autotootjate heakskiitu.

Viking Motors asutati 1993. aastal Peeter Kalli poolt. Ettevõte tegeleb autode müügi- ning teenindusega, esindades Eestis kaubamärke Opel, Cadillac, Corvette, Saab ja Hummer.

Ettevõtte mullune käive oli 6,5 miljonit eurot, kasvades aastaga 37%. Eelmise aasta kasum oli Viking Motorsil 1,2 miljonit eurot, tunamullu jäädi 47 000 euroga kahjumisse.

2011 oli Viking Motorsi aruande järgi suurte muutuste aasta. Aprillis müüdi Läti tütarettevõte Viking Motors SIA. Samas kuus lõpetati Rootsis Saabide tootmine ja detsembris alustati SAAB Automobile AB pankrotiprotsessi. Suvel alustas USA autofirma General Motors uue müügistruktuuri loomist Euroopas ja septembris allkirjastas Viking Motors müügiõiguse lepingu. Lisakapitali ettevõttel mullu kaasata ei õnnestunud.

Eelmisel aastal müüs Viking Motors 172 Opelit, 18 Saabi, 3 NAV sõidukit ja 124 kasutatud sõidukit. Seejuures kerkis Opeli müük üle kolme korra, mis oli enam kui kasvas Eesti automüük tervikuna.

Selleks aastaks prognoositi mulluses aruandes, et ettevõtet ootab ees jätkuv autode müügi suurendamine. "Tõenäoliselt lisandub Viking Motorsi brändiportfelli mõni uus bränd, et täita Saabist jäänud tühimikku," teatas firma.

Kaubamaja kontserni kuuluvad AS Tartu Kaubamaja, Selver AS, Selver Latvia SIA, Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS, Tartu Kaubamaja Kinnisvara OÜ, SIA TKM Latvija, KIA Auto AS, OÜ Ülemiste Autokeskus, KIA Auto UAB, KIA Automobiles SIA, OptiGroup Invest OÜ, OÜ TKM Beauty, OÜ TKM Beauty Eesti, OÜ Suurtüki NK, AS ABC King, Suurtuki SIA, ABC King SIA ning Rävala Parkla AS.

Kontserni eelmise aasta käive oli 436 miljonit eurot. Ettevõtte aktsiad on alates 1996. aastast noteeritud Tallinna börsil.

Hetkel kuum