Ojulandi nurisünnitis

ÄP valimispäevik  

Vahel heidavad parteid hinge enne, kui teevad oma elujõulisust tunnistavad hingetõmbed. Kristiina Ojulandi Rahva Ühtsuse Erakonnaga tõenäoliselt nii läheb.

Naljaga pooleks võib öelda, et RÜE on erakond, kus võib praegu kiiresti karjääri teha. Juhatuse liikmeid läheb aina eest ära, võtku aga vastutus see, kes tahab! Põgenikke on hulgi ka realiikmete seas ning kuuldavasti on erakond otsustanud valimisteni elusolemist teeselda ja niipea, kui valimised möödas, tasakesi pillid kotti panna.

Miks nii läks? Ilmselt peitub peamine põhjus endise tippreformierakondlase Ojulandi viisis asju ajada. Tegelikult oli juba päris alguses kummastav vaadata, mismoodi Ojuland poliitiliselt süütud inimesed Kaberneemes võileivalaua taha kokku ajas ja õpetas neile, kuidas käib käetõstmine. Ajapikku selgus ilmselt, et peale käetõstmise muud vaja ei olegi, aga poliitiliselt kogenematu inimene, kellel on inimväärikus veel alles, ei saa sellega ometi leppida.

Edasi sai natuke  nalja, kui Ojulandi elukaaslane Raimo Kägu oma rolli avalikuks tegi. Kägu valiti volikogu esimeheks ja doktor Kägu lubas terve Eesti terveks teha.  Siis tuli erakonnast lahkujate saastaks nimetamise kurbmäng peale ja edasine on ilmselt juba ajalugu, nagu tõendavad erakonna kontori pimedad aknad.

Muidugi oli Ojulandil pärast eurosaadikuaja lõppemist tööd, leiba ja tegevust vaja. Uue partei loomiseks ei piisanud aga ei poliitilist kapitali ega inimlikku suurust.

Hetkel kuum