Ronald Viin • 16. oktoober 2015 kell 3:45

Piirame vabadust jõukuse nimel

Äripäeva ajakirjade reklaami müügijuht Ronald Viin.  

Jõukuse suurendamiseks tuleks piirata inimese vabadust ja samal ajal lisada motivatsiooni töötamiseks, leiab Äripäeva ajakirjade reklaami müügijuht Ronald Viin.

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov kirjutas mõni aeg tagasi, kuidas tööpäevad peaksid olema pikemad, sest see tooks ühiskonna õuele õnne ja raha. Vabaduste eemaldamine indiviididelt oleks kasulik ühiskonnale kui tervikule.

Teades töökultuuri, mis suures osas iseloomustab meie avalikku sektorit, siis pikem ja mahukam tööpäev ei kasvataks mingil juhul produktiivsust – valdav tendents peegeldab sealset tööpuudust, sest bürokraatiat ja kasutut regulatsiooni toodetakse pidevalt juurde, mitte ei vähendata.

Küll aga oleks osavate, ettevõtlike ja visioonirikaste juhtide eestvedamisel võimalik saavutada suurejooneline edu erasektoris.

Kohustus töötada

Inimesed, kelle praegune töö nõuab vähem aega, saaks võtta endale ka teise või kolmanda töökoha, mille tulemusel oleks lahendatud ka tööjõupuuduse probleem – päeval pankur, õhtul kassapidaja.

Siin võiks olla veel teinegi nüanss – kõik inimesed peavad käima tööl, see tähendab, et tööl käimine on kohustuslik ning kontrollitud. Kui kõik käiksid kogu aeg tööl, väheneks kindlasti ka kuritegevus, sest kurjade plaanide haudumiseks ei ole lihtsalt aega ega ka vajadust – kõik on niigi rikkad. 

Kuidas inimesi motiveerida? Selleks, et saavutada edu, peab olema tahtmine edu saavutada. Töötajad võiksid olla osanikud ettevõtetes, kus nad töötavad – see tekitab isu töö vastu ja mis siis, et nad oma eduvilju alles pensionieas nautida saavad – selle nimel me töötame ju praegugi.

Hetkel kuum