Indrek Mäe • 7. juuni 2018 kell 12:20

Miks ma märkisin Tallinna Sadama aktsiaid?

Indrek Mäe  Foto: Andras Kralla

Üks Tallinna Sadama aktsiate märkimise motiiv on viisakas dividenditootlus, aga riigiettevõtte IPO-lt saab teenida ka kiiret tulu, kirjutab ajakirjanik Indrek Mäe.

Viimane sobib eelkõige neile, kes oma raha ülemäära pikalt kinni hoida ei soovi, kuid peavad lugu 5-10protsendilisest päevatootlusest, mis paari tuhande euro suuruse investeeringu korral võib tähendada mõnesaja euro suurust teenistust väikese riskiga.

Märkisin Tallinna Sadama aktsiaid eesmärgiga teenida IPOjärgselt aktsia hinna kasvult vähemalt 10 protsenti kasu ning märkimise tulemusena saadud aktsiad esimeste kauplemispäevade jooksul müüa. Asjaolude õnnelikul kokkulangemisel saan sisuliselt enam kui aasta dividenditootluse vaid mõne päevaga ning välistan enda jaoks ettevõttega kaasnevad riskid, sh pikaajalised poliitilised riskid. Pole ju teada, mis saab Tallinna Sadama dividendipoliitikast paari aasta pärast, ega seegi, kas aasta pärast ametisse astuv uus valitsus ei soovi äkki kokkulepetes midagi muuta.

 

IPO ei saa ebaõnnestuda

Miks ma usun turuväärtuse kasvu IPO-järgsetel päevadel? Esiteks on tegemist riigi tugeva mainekujundusprojektiga. Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ei saa endale enne valimisi lubada läbikukkumist esmaemissiooniga, mille märkimises osales oma 14 000 jaeinvestorit, kellest paljud võivad olla uued tulijad. Investeerimisusu säilitamiseks on vaja võidukäiku ning seetõttu on eraldatud vahendeid nii tugiostudeks kui ka antud ilmselt avalikkuse teadmata juhiseid esimesteks kauplemispäevadeks.

Suurema vaba raha hulgaga investorid, sh institutsionaalsed investorid, ei saa soovitud hulgal Tallinna Sadama väärtpabereid, sest Tallinna Sadama jõuline reklaamikampaania lubas ennustada korralikku ülemärkimist. Arvestades, et jaeinvestori 1,8eurose märkimishinna juures püsib dividenditootlus atraktiivsel 6,3 protsendi tasemel ning pakub rahuldavat tootlust veelgi kõrgema turuväärtuse korral, oli algusest peale selge, et ilmselt ostetakse aktsiaid juurde ka turult. Väljakujunenud 1,7eurose aktsia hinna juures on ettevõtte aktsia tõusupotentsiaal veelgi suurem.

 

Hetkel kuum