Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Mikk Vainik: edukas Eesti on heas mõttes rehepapp
Edukas Eesti on riukalik ja julge katsetaja, kes mängib maailmale vähemalt kümme vempu aastas, kirjutab riigiametnik Mikk Vainik arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Hiljutises Eesti Vabariigi aastapäeva pöördumises kõneles president Kersti Kaljulaid enesekindlast Eestist ning unistusest, et 2051. aastal vaatame tänasele päevale uhke rahuloluga – kuidas nad küll suutsid? Minu vastus tulevatele põlvkondadele – edukas Eesti on riukalik ja julge katsetaja, kes mängib maailmale vähemalt kümme vempu aastas.
Ehkki ehitussektorit kirjeldatakse sageli kui majanduse vereringet, mille kaudu liiguvad nii investeeringud, tööjõud kui ka areng, siis välismõju survestab kõike üha enam. Viimased aastad on toonud küll teatud stabiilsuse, ent maailmas valitsevad pinged ja ja logistikariskid – näiteks pidevalt muutuv olukord Hormuusi väinas – mõjutavad ka Eesti ehitusturgu. Kuidas ja kui palju aga päriselt?