Andres Haabu • 6. juuni 2018
Jaga lugu:

Lamborghini Hiina kloon

Huanso C60 Hyosow  

Osavad kopeerijad hiinlased on seekord valmis meisterdanud Lamborghini Uruse koopia.

Kas sulle meeldivad Lamborghini Uruse nurgelised kerejooned, aga rahakotist on puudu autole kuluvad 170000 eurot? Enam ei pea nukrutsema, sest suur Hiina autotootja valmistab sulle Lamborghiniga sarnaneva sõiduki vaid umbes kümnendiku hinna eest. Auto ostmiseks ja kasutamiseks tuleb paraku ilmselt Hiinasse kolida.

Uue imesõiduki valmistaja on Huansu, üks mitmest automargist, mis kuulub peamisele Hiina autotootjale BAIC. Ettevõtte nimi tähendab tõlkes “Maagilist kiirust” ja mudeli nimetus on C60. Samas kannab sõiduk tagaluugil ka Hyosow kirjet.

Disain meenutab väga Lamborghinit. Iluvõre on äärmiselt sarnane Lamborghiniga, aga saab lisaks leedudutulede neliku mõlemale küljele. Lamborghini iluvõre massiivsed kaheksanurgad on asendunud piludega. Tuled on sarnased, aga oluliselt lihtsamad. Jätkates mööda auto külge, märkab vaataja, et Lamborghini kolmnurksed ventilatsiooniavad esitiibades on muutunud millekski labidasarnaseks.

Kehadublandil on puudu ka itaallase nurgelised kerekumerused ja sarnasus hajub sõiduki tagaosas veelgi. Seal vaatavad vastu Lamborghiniga sarnanevad, aga samuti hoopis maisema disainiga tagatuled ja difuusor.

Väljaande Autoblog ajakirjanikud tõdevad siiski, et väikestest erinevustest hoolimata on tegu siis üsna jultunud koopiaga.

Kuigi maagilist kiirust lubava nimega, ei oodata C60 Hyosow'lt erilist nobedust, sest kuuldavasti on sel vaid 2-liitrine turbolaadimisega neljasilindriline 195hobujõuline mootor. Urusel on seevastu 4-liitrine 650hobujõuline kahe turboga V8. Vähemalt on masin praktiline ja pakub ruumi 5–7 inimesele. Sõiduk on ka palju odavam, hinnasildil number 13 000 ja 21 000 euro vahel.

Kuigi häbitu koopia, ei mõjuta uus hiinlane ilmselt Lamborghini müüginumbreid. 21 000 eurost väljaminekut kuidagimoodi lubava rahakotiga inimesed superautosid ilmselt ostma ei kipu.

Uruse Hiina kloon  Foto: Huansu
Jaga lugu:
Hetkel kuum