9. oktoober 2014 kell 20:07

Börs: turud tegid terava languse

Börs  Foto: Bloomberg

USA turud olid täna teravas languses, kustutades sellega kasvu, mis kaasnes eelnevate päevade ralliga. Langus tulenes sellest, et investorid vaatasid mööda USA ettevõtete kasumitest ja majandusraportitest ning keskendusid globaalsetele murekohtadele, sh Euroopa üha halvenemale majandusele.

“Globaalne majanduskasv on lisaks teistele suurtele riskidele nagu lennufirmade streigid ja ebola, üks suurimaid riske,” märkis Wells Fargo Private Bank investeerimisanalüütik Sean McCarthy.

Saksamaa ekspordimaht kukkus augustis 5,8%, lisades veelgi tumedamaid toone varasematele uudistele Saksamaa tööstustellimuste langusest.

“Euroopa majanduskasv on nõrk ning üsna lähedal majanduslanguse tingimustele; kõik ootavad basuuka lööki,” sõnas Janney Montgomery Scotti investeerimisstrateeg Mark Luschini.

“Me oleme mingil määral kaotanud optimismi, mis tiris turge viimase aasta jooksul kõrgemale; teatav pessimism tuleneb kindlasti ebolapuhangust, murest selle üle, mis saab siis, kui Föderaalreserv ei pumpa enam majandusesse raha juurde ja Euroopast ning selle majandusseisakust,” märkis Key Private Bank investeerimisstrateeg.

Ettevõtetest kukkus Gap teravalt peale seda, kui edasimüüja teatas oma pettumust valmistanud septembri müügitulemustest ning avalikustas oma tegevjuhi tagasiastumise plaani.

PepsiCo kasvas peale oodatust paremat kvartalitulemust ning Apple tegi kasvu peale seda, kui Carl Icahn kutsus ettevõtet üles suurendama oma aktsate tagasiostu.

Dow Jones tegi 1,80% languse ning lõpetas päeva 16688,47 punktil. S&P 500 kukkus 2,06% ning sulgus 1928,26 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 2,02% langusega ning sulgus 4378,34 punktil. 

Hetkel kuum