Birjo Must • 10. oktoober 2014 kell 7:12

Toornafta hind mitme aasta madalaim

Nafta rafineerimistehas Kanadas  Foto: Foto: Bloomberg

Hirm, et majanduskasvu aeglustumine nullib nõudluse nafta järele, on viinud toornafta hinna mitme aasta madalaimale tasemele.

Toornafta futuurid jätkasid eile langust paralleelselt USA aktsiatega, mis sattusid suure müügisurve alla. Dow Jonesi indeks kukkus enam kui 300 punkti ja S&P 500 indeks langes üle 2%. Paistab, et mured globaalse majanduskasvu pärast varjutavad finantsturge ja avaldavad tugevat survet ka nafta hinnale, vahendab CNBC.  

Brenti toornafta hind on kukkunud juba viimasel seitsmel kauplemissessioonil kaheksast ning nüüd on jäänud viimane lootus, et OPECi novembrikuisel kohtumisel leitakse lahendus üleliigse naftatarne probleemidele. Kolmapäevane Brenti hinnakukkumine viis hinna juunikuiselt 115,06 dollari tipptasemelt enam kui 20% alla. Võrdlusindeks oli eilseks kukkunud 27 kuu madalaimale tasemele.

Ka West Texas Intermediate toornafta hind kukkus eile madalaimale tasemele alates 2012. aasta detsembrist. Nafta novembrikuiste tarnete hind sulgus 85,77 dollaril barrelist.

„ Kuigi Liibüa tootmise kasv on olnud tugevaks surveks Brenti hinnale, siis mõjutab seda oluliselt ka nõudluse järsk vähenemine,“ kirjutas USA energiaagentuur EIA oma viimases raportis. „Oktoobris väheneb nõudlus nafta järele veelgi,“ lisati raportis.

Hetkel kuum