10. oktoober 2014
Jaga lugu:

Börs: Nasdaqi kahe aasta nõrgim nädal

Nasdaq
Nasdaq  Foto: Bloomberg

USA turud kukkusid reedel teravalt. Indeksid kukkusid juba kolmandat nädalat järjest; arvutikiipide tootjad juhtisid kaotusi peale seda, kui Microchip Technology alandas oma müügiprognoose.

“Föderaalreservi eemaldumise ja Euroopa majanduskasvu aeglustumise valguses püüab turg välja selgitada õiglased väärtused – see on toimunud terve selle nädala jooksul,” märkis TD Ameritrade analüütik JJ Kinahan.

Aktsiad kukkusid veelgi enam peale seda kui S&P alandas Prantsusmaa väljavaadet stabiilselt negatiivsele.

USA Tööturuamet teatas, et USA impordi hinnad kukkusid septembris kolmandat kuud järjest tänu sellele, et naftahinnad kukkusid ning tugevam dollar muutis Euroopa kaupade ostmise ameeriklaste jaoks soodsamaks.

“Kahanevad energiahinnad ja intressitasemed on pisut murettekitavad ning need viitavad halbadele märkidele majanduses; need kaks faktorit sillutavad tõenäoliselt teed ettevõtete kasumite jätkuvale kasvule,” märkis Earnings Scouti tegevjuht Nick Raich.

Kiibitootjaid tabas täna kõige rängem kaotus, Philadelphia Semiconductori indeks kukkus ligi 7%. Microchip Technology kukkus 12% 39,96 dollarile aktsia eest peale prognoositava kvartalimüügi alandamist. Ettevõte toodab pooljuhte, mida kasutatakse erinevates toodetes alates kodutehnikast kuni arvutivõrkude ja autode riistvarani. Selline lai toodetering on tööstusteüleseks nõudluse indikaatoriks.

Dow Jones tegi täna 0,69% languse ning lõpetas päeva 16544,10 punktil. S&P 500 kukkus 1,15% ning sulgus 1906,13 punktil. Nasdaq tegi 2,33% languse ning lõpetas 4276,24 punktil.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt