Raido Neemre • 16. oktoober 2014
Jaga lugu:

Aeg investeerida Jaapanisse?

Foto: Bloomberg

Globaalne müügilaine on surunud Jaapani aktsiad korrektsiooni ning tõstatanud küsimuse, kas see on see hetk, kus pikaajalised investorid peaksid hakkama aktsiaid ostma, vahendab CNBC.

Jaapani Topix indeks on alates oma 25.septembri kuue aasta kõrgeimast tasemest 11% languse teinud. Nikkei 225 on kukkunud 10%. Mõlemad indeksid kukkusid täna üle 2%, minnes sama teed USA-ga, kus üha süvenevad mured globaalse majanduse üle põhjustasid müügilaine.

BGC Partnersi analüütiku Amir Anvarzadehi arvates võib turgude langus jätkuda veel 1-2 kuud. „Soovitan jääda seni lühikeseks oma positsioonidega,”lisas ta.

“Kuniks jeen leiab taas kindla jalgealuse, on igasugune madalseisust tagasipõrkamine kõigest lühiajaline.”

Selle kuu alguses teatas Jaapani keskpanga kuberner Haruhiko Kuroda, et keskpank jälgib vahetuskurssi hoolikalt ning riigi peaminister Shinzo Abe sõnas, et jeeni nõrkus teeb palju kurja väikestele ettevõtetele ja majapidamistele.

Järgmisel nädalal alustavad Jaapani ettevõtted kolmanda kvartali majandustulemuste avalikustamist ning tõenäoliselt saavad tulemused olema positiivsed.

Analüütikute sõnul ei ole see aga piisav, et pöörata turg taas tõusule.

“Majandustulemused peaksid olema head, kuid need peegeldavad viimast kolme kuud. Seega, kui üldine meeleolu tuleviku kasvu suhtes on negatiivne, siis ignoreerib turg ettevõtete tulemusi,” sõnas Anvarzadeh.

Nomura anatüütik Jun Yunoki nõustus, et kuigi ettevõtete kasumiaruanded ei ole piisavad turu turgutamiseks, on praegune olukord soodne pikaajalistele investoritele, kellel oleks praegu õige aeg hakata investeerima. 

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt