Raido Neemre • 16. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Börs: Turud puhkasid langusest

Foto: Bloomberg

USA turud olid täna valdavalt tõusuteel. Muresid globaalse majanduskasvu üle neutraliseerisid pisut USA oodatust paremad kasumid ja majandustulemused.

“Turg ei kauple tuginedes peamistele uudistele, kauplemist mõjutavad mured - olgu see siis nõrk majanduskasv või Ebola,” sõnas Janney Montgomery Scott investeerimisanalüütik Mark Luschini.

St. Louis Föderaalpanga juht James Bullard märkis, et keskpank peaks kaaluma oma võlakirjaostu lõpetamise edasilükkamist, mille eesmärk oleks peatada inflatsiooni langemine.

Tänased andmed näitasid, et töötute arv kukkus eelmisel nädalal ootamatult viimase 14 aasta madalaimale tasemele. Tööstustoodang tegi septembris viimase kahe aasta suurima kasvu.

“Bullardi kommentaarid olid lühiajaliseks adrenaliinidoosiks,” sõnas Stifel Nicolaus & Co finantsjuht Chad Morganlander. “USA majandusel läheb üsna hästi, samas on nüüd murekohaks eurotsoon, mis võib kuristikku langeda,” lisas ta.

Netflix kukkus täna 20% peale kolmanda kvartali oodatust madalamate tulemuste avalikustamist. eBay, mis lööb peagi lahku PayPalist, kukkus 5%.

WTI rallis 1,1% 82,66 dollarile peale 2,5% langust. Brent kasvas 0,9% 84,49 dollarile barreli eest.  

Dow Jones tegi 0,15% languse ja sulgus 16117,24 punktil. S&P 500 tegi 0,01% kasvu ja lõpetas päeva 1862,76 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,05% tõusuga ning sulgus 4217,39 punktil.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt