Caterpillaril ülihead majandustulemused

23. oktoober 2014, 19:38
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141023/BORS/141029801/AR/0/AR-141029801.jpg

Caterpillari kolmanda kvartali majandustulemused ületasid analüütikute ootused ning ettevõtte aktsiad on tegemas ülisuurt hüpet, vahendab CNBC.

Korrigeeritud kasum kasvas 1,72 dollarile aktsia eest, mis on tunduvalt enam kui analüütikute pakutud 1,35 dollarit aktsia kohta. Kasum kasvas 13,55 miljardi dollarini, mis on tunduvalt parem tulemus kui prognoositud 13,20 miljardit dollarit.

Globaalne ehitus-ja kaevandusvarustuse tootjat Caterpillarit peetakse usaldusväärseks majandustegevuse suunanäitajaks.

“Meil on kolmanda kvartali majandustulemuste üle hea meel, eriti arvestades seda, et globaalne majanduskasv on aeglasem, kui meile meeldiks,” märkis ettevõtte tegevjuht Doug Oberhelman.

“Me oleme üsna kindlad, et kui majandustulemused maailmas paranevad, siis meie järjepidev keskendumine tegevusnäitajatele aitab meil saavutada veelgi paremaid tulemusi,” lisas ta.

Ettevõtte juhtkond usub avaldatud raportis, et maailma majandusel läheb 2015. aastal pisut paremini.

“Majanduslikust vaatenurgast usume me, et suure tõenäosusega hakkab maailma majandus 2015. aastal taas kasvama. Arenenud riikides peaks kasvule orienteeritud rahanduspoliitika toetama tagasihoidlikku majanduskasvu. Lisaks usume me, et sellistes riikides nagu USA, India ja Türgi on suur potentsiaal infrastruktuuri suunatud suurenenud investeeringuteks,"ütles Oberhelman.

Aktsia hind oli New Yorki aja järgi keskpäevaks teinud 5,5% hüppe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2014, 19:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing