Birjo Must • 23. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Wärtsilä parandas kasumlikkust

Wärtsilä tehas Soomes.  Foto: Foto: Bloomberg

Soome masinatootja Wärtsilä kolmanda kvartali käive langes, kuid ettevõte on tänu efektiivsusprogrammile parandanud kasumlikkust.

Masinatootja Wärtsilä käive langes 7%, 1,1 miljardile eurole. Tegevuskasum oli 142 miljonit eurot, mis moodustab 12,7% käibest. Aastaga langes aga tegevuskasum 4%.

„Kolmandat kvartalit iseloomustas tugev areng tellimuste sissevõtmises. Elektritootmise turgudel hakkavad meie kliendid lõpuks tegema investeeringuid. Eriti paraneb just väikesemahuliste tellimuste arv,“ märkis Wärtsilä president ja tegevjuht Björn Rosengren.

Kolmanda kvartali käive ja kasum arenes Rosengreni sõnul vastavalt juhtkonna ootustele. Eriti rahul on ta enda sõnul kasumlikkuse kasvuga, mis saavutati efektiivsusprogrammi tõttu.

Diiselmootoreid laevadele ja energiajaamadele tarniva Wärtsilä tellimuste arv kasvas kolmandas kvartalis aastaga 21%. Kasum aktsia kohta oli komandas kvartalis 0,43 eurot võrreldes 0,48 euroga aasta eest.

Ettevõtte juhtkond prognoosib, et tänavu jääb kasumimarginaal 11,5-12,0% piiresse. Eelnevalt prognoositi, et marginaal tuleb 11,5%. Aastaseks käibekasvuks prognoositakse 5%.

Wärtsilä aktsia on täna Helsingi börsil tõusnud 4,69%, 1,61 eurole. Aastaga on aktsia hind kerkinud 10,53%.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt