Mida jälgida USA börsil tänase New Yorki Ebola juhtumi taustal?

24. oktoober 2014, 19:44
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141024/BORS/141029756/AR/0/AR-141029756.jpg

Täna avalikustati New Yorki esimene Ebola juhtum. Arst, kes naases Lääne-Aafrikast patsiente ravimast, haigestus ka ise Ebolasse. Uudised juhtumist on nii Euroopas kui Aasias juba aktsiaid allapoole tirinud. CNBC reastas, kuidas võib see tänasel börsipäeval USA sektoreid ja aktsiagruppe mõjutada.

Lennufirmad

IG turuanalüütik Evan Lucas sõnas, et lennufirmade aktsiad ja turismifirmad kannatavad suuresti Ebola juhtumi tõttu.

CMC Markets turuanalüütik Michael Hewson märkis, et täna peaks silma peal hoidma eriti Delta ja Southwest Airlines'i aktsiatel.

“Kui inimesed muretsevad Ebola pärast suures linnas, siis üldiselt nad ei kipu väga reisima või palju väljas käima,” kommenteeris Hewson.

Farmaatsia

IG Evan Lucas nimetas Pfizerit, kui ühte võimalikku, kelle aktsiad täna tõusevad USA turul.

BCS globaalse aktsiaportfelli haldur Edmund Shing nõustus, et ettevõtted, mis töötavad Ebola vaktsiini kallal, on need, mida peaks täna jälgima, viidates sellega Suurbritannia firmale GlaxoSmithKline ja biofarmaatsia ettevõttele Amgen.

Johnson&Johnson on öelnud, et nad alustavad Ebola vaktsiini testimist jaanuaris ning nad loodavad toota järgmisel aastal vähemalt miljon vaktsiinidoosi.

Kaitsevarustus

Edmund Shing lisas, et ettevõtted, mis toodavad kaitsevahendeid ja –riietust, on üsna soodsad kohad investeeringuteks, kuna nende müük kasvab kohe kindlasti nüüd New Yorkis ja usutavasti ka mujal USA-s. Tema sõnul oleks kõige mõistlikum investeerida Lakeland Industries aktsiatesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2014, 19:44
Otsi:

Ava täpsem otsing