Birjo Must • 27. oktoober 2014
Jaga lugu:

Päev börsil: oodatakse pankade rallimist

Euroopa Keskpanga peakontor Frankfurdis
Euroopa Keskpanga peakontor Frankfurdis  Foto: Foto: Bloomberg

Täna oodatakse, et Euroopa pankade aktsiad ja võlakirjad võivad rallima hakata, sest Euroopa Keskpanga sõnul läbisid kõik regiooni suurimad pangad edukalt stressitesti.

Hea uudise peale tõusid varahommikul nii Euroopa aktsaindeksi futuurid kui euro. Praeguseks on aga indeksid taas langusesse pööranud. Euro Stoxx 50 indeks tõusis varahommikul Londonis 1% ning euro tugevnes dollari vastu 0,2%. Hetkel on aga Stoxx 50 indeks 0,46% languses, FTSE 100 on kukkunud täna 0,47%, Prantsuse CAC 40 indeks 0,69% ning Saksa DAX 0,66%.

Hiina aktsiad pöördusid täna langusesse, kuna börsilink Hongkongi ja Shanghai vahel lükkub edasi. Hang Seng indeks on kukkunud 0,72% ning Shanghai indeks 0,51%. Jaapani Nikkei 225 on 0,63% tõusnud.

Brasiilia aktsiad kukkusid 6,8% Tokyos pärast seda, kui kohalikud presidendivalimised võitis uuesti president Dilma Rousseff.

Brenti toornafta hind langes täna 86 dollarile barrelist, mis teeb sellest teise järjestikuse languse päeva.  Wets Texas Intermediate nafta hind kõikus tõusu ja languse vahel.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt