Raido Neemre • 28. oktoober 2014
Jaga lugu:

Börs: Turud tegid tugeva ralli

Foto: Bloomberg

USA aktsiad tegid täna tugeva tõusu. Investorid lahkasid kvartalitulemisi ning majandusandmeid enne homset Föderaalreservi poliitikaalast teadaannet.

“Eelduste kohaselt on USA majanduskasv üsnagi hea ning globaalsel skaalal on USA praegu üliheal positsioonil,” märkis Federated Investors fondijuht Geoffrey Pazzanese.

“Tööturu olukord on paranemas, töökohti luuakse erasektoris üha enam ning Föderaalreserv hoiab vaatamata võlakirjaostu programmi kärpimisele intressitasemeid jätkuvalt väga madalal,” lisas ta.

Poliitikud jätkasid täna on kahepäevast kohtumist, kus Föderaalreservi juht Janet Yellen ja tema kolleegid keskenduvad peamiselt USA majanduse tuleviku väljavaadetele ja võlakirjaostu programmi lõpetamisele.

Umbes 80% S&P 500 ettevõtetest, mis on siiani oma kvartalitulemused avalikustanud, on ületanud analüütikute ootusi.

“Ettevõtlussektor tundub olevat täies elujõus,” märkis Julius Baer Groupi majandusteadlane Christian Gattiker. “See on suurepärane uudis, eriti peale selle kuu alguses toimunud kindlustunde langust."

T-Mobile kasvas täna 1,6% 28,45 dollarile. USA suuruselt neljas mobiilside pakkuja kasvatas oma klientide arvu varasemalt 4,3 miljonilt kliendilt 4,7 miljonile kliendile.

Indeksitest tegi Dow Jones 1,12% tõusu ja lõpetas päeva 17005 punktil. S&P 500 rallis 1,19% ja sulgus 1985 punkti tasemel. Nasdaq kerkis 1,75% ja lõpetas 4564 punktil.

 

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt