Birjo Must • 30. oktoober 2014
Jaga lugu:

Danske grupp tõstis kasumiprognoosi

Danske Banki kontor
Danske Banki kontor  Foto: Bloomberg

Taani suurim pank Danske tõstis tänavu aastast kasumiprognoosi pärast seda, kui kolmanda kvartali kasum enam kui kahekordistus.

Danske Banki grupp teenis kolmandas kvartalis 3,19 miljardit Taani krooni (424 miljonit eurot) võrreldes 1,54 miljardiga aasta eest samal ajal. Tulemus vastas Bloombergi küsitletud analüütikute prognoosidele.

„Need tulemused on julgustavad, kuid meil on veel pikk tee minna, et saavutada oma pikaajalised eesmärgid,“ kommenteeris tulemusi panga juht Thomas Borgen. „Me jätkame oma strateegia elluviimisega ja keskendume tõeliselt kliendikeskseks, lihtsaks ja efektiivseks pangaks saamisele,“ lisas ta.

Möödunud aastal panga etteotsa asunud Borgen on näinud kõvasti vaeva, et muuta Danske õhemaks organisatsiooniks, millel on väiksemad võlad ja kulud. Selle strateegia elluviimine julgustas tänavu aprillis Standard&Poor'si tõstma panga reitingut ühe punkti võrra A-le.

Panga puhas intressitulu ulatus kolmandas kvartalis 5,98 miljardi Taani kroonini ja see kasvas aastaga 0,4 miljardi võrra. Analüütikud ootasid pangalt 5,96 miljardilist tulemust. Puhas teenustasutulu oli 2,64 miljardit Taani krooni ja see kasvas aastaga samuti 0,4 miljardi võrra.

Panga maksueelne kasum oli 4,5 miljardit Taani krooni ja see kasvas aastaga pea kaks korda.

Danske Banki juhtkond tõstis tänavu aastast kasumiprognoosi 11,5 - 13,5 miljardile Taani kroonile võrreldes varasema 10-13 miljardiga.  

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt