Mait Kraun • 3. november 2014
Jaga lugu:

Starbucksi tegevjuhi arvates on varsti sularahas maksmine haruldus
Starbucksi tegevjuhi arvates on varsti sularahas maksmine haruldus  Foto: Bloomberg

Starbucksi tegevjuht Howard Schultz ennast Apple Pay'st heidutada ei lase. Ta eeldab hoopis, et Apple'i loodud mobiilimaksete platvorm aitab Starbucksi enda sularahata maksete süsteemil areneda.

Schultz ütles CNN-ile antud intervjuus, et Starbucksi sularahavaba mobiilteenusest käib läbi juba 7 miljonit tehingut nädalas. See tähendab, et iga seitsmes Starbucksile laekuv dollar on makstud mobiili kaudu.

Apple Pay, mis alustas tegevust eelmise kuu teises pooles, on pannud mitmeid ettevõtteid loobuma enda mobiilimakse süsteemist. Tänu Apple'i ja iPhone'ide populaarsusele võib Apple Pay asendada suure osa krediitkaardiga või sularahaga tehtud maksetest.

„Apple Pay ei tee mind üldsegi mitte närviliseks,“ ütles aga Schultz. „Kõik, mida näiteks Apple või PayPal teevad, süstivad usaldust mobiilimaksete süsteemi. See on aga omakorda positiivne ka Starbucksi mobiilimaksetele,“ oli Schultz optimistlik.

Ta lisas, et Apple ja teised reageerivad „tarbijate käitumise tugevale muutusele“ ja varsti on dollarite või müntidega maksmine haruldane.

Schultzi visioon ei ole piiratud. Ta ütles, et mingil päeval võib Starbucksi tehtud mobiilmaksete süsteem eralduda ning moodustada isegi eraldi ettevõtte.

Seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt