Rainer Saad • 10. november 2014
Jaga lugu:

Päev börsil: Shanghai 3 aasta tipus

Jaapani börs
Jaapani börs  Foto: Bloomberg

Hiina Shanghai börs tõusis täna 3 aasta kõrgeima tasemeni, kuna selle kuu keskpaigast alates saab Hiina aktsiaid osta Hongkongi kaudu.

See on suur samm Hiinale, kuna sellega saavad välisinvestorid Hongkongi kaudu investeerida kommunistliku riigi suurimale börsile. Hiinale tähendab see omakorda seda, et investeerida saab Hongkongi börsile.

„Ebakindlus on muutunud selguseks ja see on andnud täna hommikul aktsiatele tõuke,” ütles Kingston Securitiesi tegevjuht Dicki Wong CNBC-le. Shanghai börs tõusis 2,3 protsenti, Hongkongi Hang Seng umbes 1 protsent.

Jaapani börsiindeks Nikkei langes jeeni tugevnemise tõttu 0,6 protsenti. Õhkpatjade tootja Takata aktsia kukkus 17 protsenti, kuna firma ei ole avaldanud informatsiooni oma toodete defektide kohta.

Lõuna-Korea börs tõusis 1 protsent, kuna riik jõudis Aasia majanduskoostöö kohtumisel Hiinaga vabakaubanduse kokkuleppele.

Euroopas on Carlsbergi aktsia 3 protsenti üleval, kuna õlletootja ei muutnud Venemaa nõrga olukorra tõttu oma kasumiväljavaadet.  

 

 

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt