Raido Neemre • 10. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Uuring: Ilusad inimesed teenivad rohkem

Foto: Bloomberg

Kuigi meile meeldib mõelda, et mõned inimesed teenivad enam tänu andele ja õigete inimeste tundmisele, näitab Michigani ülikooli uuring, et edu sõltub tihti ka välimusest.

Uuringust selgub, et hoolitsetud ja hea välimusega inimesed teenivad umbes 12% enam raha kui vähem atraktiivse välimusega inimesed, vahendab Business Insider.

Psühholoogid kutsuvad seda “ilu lisataksuks”. Põhimõtteliselt võib palgalõhet atraktiivsete ja mitte nii atraktiivsete inimeste vahel võrrelda palgalõhega sugude või rahvuste vahel.

Michigani ülikooli teadlane Tanya Rosenblat selgitab oma uuringus põhjuseid, miks see nii on järgmiselt:

1. Füüsiliselt atraktiivseid töötajaid peetakse tööandjate poolt võimekamaks.

Üldiselt makstakse kenamatele inimestele rohkem. Ühes Rosenblati eksperimendis, kus katsetati töötajate palkamise protsessi, oleksid “tööandjad” atraktiivsematele “töötajatele” maksnud keskmiselt 10,5% kõrgemat palka.

2. Füüsiliselt atraktiivsed töötajad on enesekindlad ning kõrgem enesekindlus tõstab palka.

Eksperimendid on näidanud, et me usume, et atraktiivsed inimesed on sotsiaalsemad, domineerivamad, parema vaimse tervisega, intelligentsemad ning sotsiaalselt andekamad kui mitte nii atraktiivsed inimesed.

3. Füüsiliselt atraktiivsematel töötajatel on sotsiaalsed oskused, mis aitavad neil palgakasvu saavutada.

Rosenblati eksperimendid näitavad, et atraktiivsetel inimestel on kõrgemini hinnatud suhtlusoskused. “Füüsiline atraktiivsus suurendab sotsiaalseid- ja suhtlemisoskuseid, mis kokkuvõttes kasvatavad tööandjate silmis töötaja produktiivsust,” selgitavad nad.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt