Raido Neemre • 10. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Uuring: Lõuna-Korea juhid kõige kitsimad puhkuse osas

Foto: Bloomberg

Lõuna-Korea juhid on oma töötajatele vabade päevade andmisel ühed kitsimad, selgub reisifirma Expedia 2014. aasta uuringust.

Online uuring analüüsis 24 eri Aasia, Euroopa, Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika riigi 7855 töötaja puhkuseharjumusi.

Vaid 31% Lõuna-Korea vastanutest, kes tavaliselt kasutavad vaid 7 oma igaastasest 15 puhkusepäevast, märkisid, et nende ülemused toetavad igaastase puhkuse täielikku väljavõtmist.

Teisele kohale platseerusid Prantsusmaa ülemused; vaid 28% vastanutest märkisid, et nende ülemused toetasid vabade päevade väljavõtmist ning seda hoolimata sellest, et Prantsusmaa on riik, kus on üks suurimaid puhkusepäevade arve nähtud ette.

Norra juhid on aga ühed toetavamad oma alluvate vabade päevade võtmises; 82% vastanutest sõnas, et nende juhid toetasid palvet puhkust võtta. Norra töötajad võtavad tavaliselt välja kõik ettenähtud 25 puhkusepäeva.

Expedia uuring, mis on järjekorras juba 14., tõestas järjekordselt, et eurooplased naudivad keskmiselt poole enam puhkusepäevi kui nende Aasia ja Põhja-Ameerika kolleegid.

Eurooplastel on keskmiselt 28 puhkusepäeva, USA töötajatel 15 ning Aasia regiooni töötajatel 19 puhkepäeva.

Araabia Ühendemiraatide töötajatel oli aga keskmiselt 30 puhkusepäeva, mille nad kõik ka ära kasutavad, selgus Expedia uuringust.

Uuringud on näidanud, et töötajad, kes kasutavad rohkem puhkusepäevi, töötavad ka produktiivsemalt, selgub auditifirma Ernst & Young andmetest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt