Rainer Saad • 11. november 2014 kell 7:06

Hiina tervishoiusektori kiire kasv

Johnson & Johnson juht Alex Gorsky  Foto: Bloomberg

Globaalse ulatusega konglomeraadi Johnson & Johnson juht Alex Gorsky ütles, et Hiina tervishoiusektor kasvab kaks korda kiiremini kui riigi majandus tervikuna.

„Kasvu mõttes kujutab Hiina meile suurimat globaalset võimalust,” ütles Gorsky CNBC-le. „Kui vaadata Hiina üldist tervishoiusektorit, siis see kasvab 15 protsenti aastas.”

Kolmandas kvartalis kasvas Hiina majandus võrreldes möödunud aasta sama ajaga 7,3 protsenti, mis on aeglaseim kasvutempo pärast ülemaailmset finantskriisi. Tulemus oli ka alla Hiina enda arvestust, mille järgi aastaseks kasvueesmärgiks on 7,5 protsenti.

Gorsky sõnul on mitmeid põhjuseid, miks tervishoiusektor nii kiiresti kasvab. „Üks on vananev rahvastik. Hiinas on umbes 150 miljonit inimest, kes on üle 65 aasta vanad, ning 20-30 aastaga kasvab prognooside järgi nii vanade inimeste arv 350 miljonini,” ütles ta.  

Vanematel inimestel on suurem vajadus meditsiini järele ning see tõstab ka nõudlust tervishoiusektoris. China Market Researchi vanemanalüütik Benjamin Cavender usub samuti, et turg võib kiire kasvu teha. „Mõned valdkonnad kasvavad väga kiiresti ja teised mitte nii kiiresti,” ütles ta.

 

Hetkel kuum