Rainer Saad • 11. november 2014
Jaga lugu:

Päev börsil: Vodafone’i aktsial tugev tõus

Vodafone
Vodafone  Foto: Bloomberg

Vodafone’i aktsia reageeris täna Londoni börsil 4,5protsendilise tõusuga, kuna telekomifirma tulemused valmistasid investoritele head meelt.

Telekomifirma teatas, et poolaasta käive kasvas 8,9 protsenti, 20,8 miljardi naelani (26,5 miljardi euroni) ja seda tänu suurenevale mobiilteenuste nõudlusele Euroopa turgudel. Seetõttu tõstis ettevõte ka oma selle aasta kasumiprognoosi 11,4-11,9 miljardilt naelalt 11,6-11,9 miljardile naelale.

„Me oleme kvartali jooksul teinud märkimisväärseid arenguid,” ütles telekomifirma tegevjuht Vittorio Colao. „Mitmel Euroopa turul on näha stabiliseerumise märke.”

Saksa börsi suurim tõusja oli Henkel, mille aktsia rallis pärast kasumiprognoosi tõstmist 3,8 protsenti. Henkel ootab suuremat kasumit ja seda vaatamata pingetele Venemaal.

Euroopa suurematel börsidel on kerge tõus. Saksamaa börsiindeks DAX on tõusnud 0,4%, Londoni börs on 0,2% üleval ning Prantsusmaa börs 0,5% plusspoolel.

Aasias tõusis Jaapani börsiindeks Nikkei 2% ja 7 aasta tippu. Tõusu põhjuseks oli Jaapani keskpank, mis ostis eile pärast turgude sulgemist 38 miljardi jeeni väärtuses börsil kaubeldavaid fonde (ETF).

 

 

 

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt