Rainer Saad • 12. november 2014 kell 7:58

Päev börsil: Nikkei 7 aasta tipus

Nikkei.  Foto: Bloomberg

Jaapani börsiindeks Nikkei sulgus täna 7 aasta kõrgeimal tasemel, kuna peaminister Shinzo Abe võib edasi lükata kavandatava käibemaksu tõusu.

Jaapani ajalehe Sankei teatel lükkab Abe käibemaksu tõusu edasi 2017. aasta aprillini. Ka mitmed valitsusametnikud ütlesid Reutersile, et Abe viivitab käibemaksu tõstmisega.

Nikkei tõusis täna ligi pool protsenti ja sulgus 17195,05 punktil, mis on seitsme aasta kõrgeim. „Käibemaksu tõusu edasi lükkamine on hea tarbimisele ja majandusele. Ma arvan, et seda näitas ka tänane turg,” ütles Money Map Press investeerimisstrateeg Keith Fitz-Gerald CNBC-le.

Hiina Shanghai börs tõusis 1 protsendi. Suurima tõusu tegid finantsettevõtted. Citic Securities ja Haitong Securities tõusid mõlemad vastavalt 7,6 protsenti ja 5,8 protsenti.

USA ja Suurbritannia finantsregulaatorid teatasid täna, et trahvivad viite suurpanka kokku 3,1 miljardi dollariga. Trahvide põhjuseks on manipuleerimine valuutaturul.

Tänase teate tõttu on Euroopa börsidel surve alla sattunud pankade aktsiad. HSBC on langenud üle poole protsendi, Barclays 1,2 protsenti. Royal Bank of Scotlandi aktsia püsis eilse sulgemishinna juures.

 

Hetkel kuum