Mait Kraun • 17. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Börs: turg tõuseb aeglaselt

New Yorgi börs  Foto: Bloomberg

USA aktsiaindeksid täna erilisi muutusi ei näidanud. Standard & Poor’s tegi täna juba rutiiniks saava rekordi, peamiselt tänu erinevatele ettevõtete ülevõtmistele ning ühendamisele.

„Ma arvan, et tänase päeva peamine mure on see, et globaalne majanduskasv võtab jätkuvalt hoogu maha,“ ütles investeerimisfirma Stifel Nicolaus & Co varahaldur Chad Morganlander Bloombergile. „On lootus, et keskpangad on jätkuvalt lõdva rahapoliitikaga vastutulelikud. See on suurendanud aga riskide võtmist.“

Kolmandas kvartalis sattus Jaapan ootamatult majanduslangusesse – peamiselt jahutas majandust aprillikuine käibemaksu tõstmine. Aasta lõikes kukkus Jaapani majandus 1,6 protsenti. Analüütikud prognoosisid Jaapanile hoopis 2,2protsendilist majanduskasvu.

Eelmisel kuul langes ka USA tööstustoodang, mille põhjustas peamiselt kaevandussektori ja autotootjate vähene aktiivsus. See viitab asjaolule, et neljandas kvartalis ei pruugi USA majanduskasv nii kiire olla.

Tervishoiu ettevõte Allergan müüdi maha rivaalile Actavis Plc-le. See tõstis müüdud ettevõtte aktsiat 5,3 protsenti. Baker Hughesi aktsia hüppas pärast ettevõtte müümist Halliburtonile 8,9 protsenti. DreamWorks Animation SKG Inc kukkus 14 protsenti, sest läbirääkimised ettevõtte müümiseks Hasbrole lõppesid tulutult.

S&P500 tõusis 0,1 protsenti 2041,32 punktini, päeva alguses kaotas indeks 0,3 protsenti. Dow Jones tõusis samuti 0,1 protsenti 17 647,75 punktini, mis on 5 punkti võrra vähem kõigi aegade rekordist. Väikefirmadest koosnev Russell 2000 indeks kukkus 0,8 protsenti ning langes kolmandat päeva järjest. Täna vahetas omanikku 5,7 miljardi dollari väärtuses aktsiaid, mis on kolme kuu keskmisest 12 protsenti madalam.

Kulla (Comex) hind tõusis täna 0,08 protsenti ning sulgus 1186,60 dollaril.  WTI toornafta langes 0,24 protsenti ning Brent toornafta odavnes 0,37 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 75,64 ja 79,12 dollarit barreli kohta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt