Kui palju maksab uue ravimi väljatöötamine?

18. november 2014, 22:21
Ravim
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141118/BORS/141119623/AR/0/AR-141119623.jpg

Uue ravimi väljatöötamine ja turuletoomine maksab tootjatele röögatud 2,56 miljardit dollarit. Võrreldes 11 aasta tagusega on uue uuringu kohaselt hind enam kui kahekordistunud.

Kõrgem hind tuleneb laialdasematest ja keerulisematest kliinilistest uuringutest ning samuti sellest, et üha enam ravimeid kukub arendamise käigus läbi, selgitavad teadlased.

USA Toidu-ja ravimiametit süüdistatakse mõnikord kulude liigses suurendamises eelkõige seetõttu, et uute ravimite läbivaatamine võtab nii kaua aega, selgub Tufts Center uuringust.

“Ravimite väljaarendamine jääb kulukaks hoolimata farmaatsiatööstuse ja biotehnoloogia ettevõtete jätkuvatest pingutustest ohjeldada kasvavaid uuringute ja arengute kulutusi,” sõnas uuringukeskuse majandusosakonna juht Joseph DiMasi.

Ravimi- ja biotehnoloogia ettevõtted on sattunud seadusandjate ja kindlustusfirmade surve alla õigustamaks oma tootmisele kuluvaid kulutusi.

Tufts Center'i 2003. aasta hinnangu kohaselt kulus uue ravimi tootmiseks 1,04 miljardit dollarit, see summa on tänaseks kahekordistunud.

Arenduskulud ei lõppe tihtipeale aga isegi ka peale ravimi heakskiitmist. USA Toidu-ja ravimiamet võib nõuda ka uusi uuringud, saamaks rohkem andmeid ravimi turvalisusest ja efektiivsusest. Sellised uuringud lisavad ravimite maksumusele vee keskeltläbi 312 miljonit dollarit, kasvatades ravimi väljatöötamise hinna 2,78 miljardi dollarini, kinnitab uuring.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2014, 22:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing