Raido Neemre • 25. november 2014
Jaga lugu:

Börs: Tugevad majandusnäitajad kergitasid turge

NYSE
NYSE  Foto: Bloomberg

USA turud olid täna tõusuteel, kuna kolmanda kvartali majandusnäitajad olid varasemalt prognoositust paremad, korvates sellega ootamatu tarbijate kindlustunde languse novembris.

Tarbijate kindlustunne tegi novembris ootamatu languse, kukkudes viimase viie kuu madalaimale tasemele. Eraldiseisvate andmete kohaselt kasvas USA majandus kolmandas kvartalis tänu suurematele äriinvesteeringutele ja tarbijate kulutustele oodatust enam.

“Tunne on tõenäoliselt optimistlik, kuid ettevaatlik,” märkis JPMorgan Private Banki globaalsete investeeringute spetsialist Erik Wytenus.

“Üks osa põhjusest on see, et aktsiad on teinud tugeva ralli,” sõnas ta.

USA majandus kasvas 3,9% kolmandas kvartalis; Bloombergi analüütikute mediaanprognoos oli 3,3%, selgub USA Kaubandusministeeriumi andmetest.

Apple tegi 1% kasvu ning aktsia hinnaks kujunes 119,75 dollarit; ettevõtte turuväärtuseks kujunes rekordilised 700 miljardit dollarit – teetähis, milleni pole veel ükski teine USA ettevõte jõudnud.

S&P 500 on oma eelmise kuu madalaimast tasemest 11% võrra kasvanud; tõus tulenes peamiselt sellest, et andmed näitavad, et USA majandus on taas tõusuteel ning Euroopa Keskpanga president Mario Draghi lubas inflatsioonimäära tõusu nii kiiresti kui võimalik ning Hiina kärpis ootamatult intressimäärasid.

Dow Jones tegi 0,02% tõusu, lõpetades päeva 17821, 17 punktil. S&P 500 kukkus 0,10% ning sulgus 2067, 32 punktil. Nasdaq kasvas 0,07% ning lõpetas päeva 4758,25 punktil. 

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt