Ungari ei kiirusta eurotsooniga liituma

01. detsember 2014, 20:40
Euro
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141201/BORS/141209955/AR/0/AR-141209955.jpg

Peale 10 aastast Euroopa Liidu liikmelisust ei kiirusta Ungari ikka veel euro kasutuselevõtuga ning naudib 18-riigist koosnevasse gruppi mittekuulumise eeliseid, vahendab CNBC

Investorid ja euro-vaatlejad eeldasid, et Ungari liitub euroga peagi pärast liiduga liitumist, kuid riik pole siiani saavutanud sobivaid majanduslikke ja fiskaalseid tingimusi, mis võimaldaks neil ühisrahaga liituda.

"Ungari kõrge riigivõlg, mis 2010. aastal jõudis 83%-ni SKP-st, muudab sammu võimatuks. Ungari kasutab jätkuvalt oma valuutat ning euroga liitumine ei ole nende esmane huvi," selgitab riigi valitsuse pressiesindaja Zoltan Kovacs.

“Eurotsooni mittekuulumine praegusel hetkel tuleb riigile kasuks. Maksupoliitika aitab majanduse edenemisele kaasa ning me püüame seda parimal võimalikul moel ära kasutada,” sõnas ta. 

Valitsuse eesmärgiks on alandada oma võlataset järgmisel aastal 76% SKP-st ning OECD prognoosi kohaselt on järgmise kahe aasta jooksul 75% jõudmine üsna realistlik plaan. See number on aga siiski märkimisväärselt suurem Euroopa Liidu 60% nõudest, mis on aluseks eurotsooniga liitumiseks. 

“See ei ole hetkel riigi huvi, kuna majandus peab olema teatud tasemel, et euroga liitumine oleks meile kasulik,” märkis Kovacs, lisades, et hetkel ei ole seatud ka konkreetset tähtaega, millal eurotsooniga liituda.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2014, 20:40
Otsi:

Ava täpsem otsing