Rainer Saad • 3. detsember 2014
Jaga lugu:

Prantsuse pank soovitab investoreil jätta Suurbritannia

Suurbritannia
Suurbritannia  Foto: Bloomberg

Prantsuse pank Societe Generale ütles investoritele saadetud kirjas, et nad müüks Briti aktsiaid ja sterlingit, kuna reformide puudumine ja poliitiline ummik kujutab ohtu riigi majandusele.

„Hoidke eemale Suurbritannia varadest kuni 7. mai valimisteni,” hoiatas Societe Generale varahaldusüksuse meeskond. 2015. aasta põhisündmus on panga sõnul üldvalimised ning see toob Londoni börsile kaasa suurema riski. „Arutelu Euroopa Liidust lahkumise üle kogub hoogu,” teatas pank.

Analüüsi üks autoreid Alain Bokobza soovitas vähendada Briti aktsiate ja sterlingi osakaalu võimalikult väikeseks. Hoiatus tuleb pärast seda, kui Briti majandus kasvas kolmandas kvartalis võrreldes teise kvartaliga 0,7 protsenti. Samal ajal kasvas näiteks Prantsuse majandus 0,2 protsenti.

Prantsuse pangandusgrupi teatel on Suurbritannia varad riskantsed. „Briti aktsiate esitus jääb alla kõigile arenenud turgude omale ning naela nõrgenemine USA dollari vastu on üks meie strateegiline soovitus,” seisis panga analüüsis. Societe prognoosib, et nael langeb dollari suhtes 1,50ni. Täna kaupleb see 1,57 lähedal.

„Praegu pole olnud ühtegi struktuurset reformi ning alahinnatakse euroala nõrkade majandusnäitajate mõju. Oleme mures ja seetõttu soovime kaitsta oma varade jaotust,” teatas pank.

Märkimisväärne poliitiline risk tuleb Suurbritanniale SocGeni sõnul euroskeptikutelt. Briti Iseseisvuspartei UKIP on selle valguses võitnud poolehoidu juurde ning praegune peaminister David Cameron lubas Euroopa Liitu jäämiseks korraldada referendumi, kui tema partei peaks uuesti võitma. „Järgmise aasta valimised tõotavad Suurbritannia varade omanikele tulevat keeruline. Me eelistame hoida võimalikult vähe raha Suurbritannia varades,” teatas pank.   

See aasta pole olnud Briti aktsiate aasta. Londoni börsiindeks FTSE100 on selle aasta lõikes langenud 0,4 protsenti. Samas kui Prantsuse aktsiaindeks CAC40 on tõusnud 2 protsenti.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt