Raido Neemre • 11. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Börs: Jaemüük tõstis turgusid

Börs
Börs  Foto: Bloomberg

USA turud olid täna taastumas eilsest langusest tänu oodatust parematele jaemüügi ja töötusemäära andmetele, mis süstisid taas kindustunnet majandusesse.

“Jaemüük, mis oli väga tugev, on juhtimise enda kätte haaranud,” rõõmustas EverBank Wealth Management turuanalüütik Chris Gaffney.

“See liikumine täna näitab selgelt, et investorid hakkavad taas uskuma, et aktsiaturg võib ka iseseisev olla, et see ei sõltu tingimata Föderaalreservist,” lisas Gaffney, viidades muredele, et mis juhtub siis, kui USA Keskpank hakkab intressimäärasid tõstma.

Nafta hind kukkus täna 1,9% 59,80 dollarile. Langust põhjustas mure maailmamajanduse tugevuse üle.

S&P 500 jätkab tõusu nii USA majanduse tugevuse, madala inflatsiooni ning madalast naftahinnast tuleneva suureneva tarbimise valguses, vahendab JPMorgan Chase.

Ettevõtte analtüütik Dubravko Lakos-Bujas usub, et indeks kasvab 2015. aastal 2250 punktini, mis tähendab 11% kasvu võrreldes eilse seisuga. Analüütiku prognoos põhineb eeldusel, et USA turul saab olema ees veel mitmeid päevi nagu täna, kus S&P 500 kasvab hoolimata kasvatest muredest Venemaa rubla kohutava käekäigu ning Kreeka turu 20% languse pärast. Dow Jones tegi 0,36% tõusu ning lõpetas päeva 17596,34 punktil. S&P 500 kasvas 0,45% ning sulgus 2035,33 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,52% tõusuga ning sulgus 4708,16 punktil.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt