Rainer Saad • 19. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Trichet: Venemaa olukord väga sünge

Euroopa Keskpanga endine juht Jean-Claude Trichet.  Foto: Bloomberg

Endine Euroopa Keskpanga juht Jean-Claude Trichet ütles, et Venemaa majanduskriis on äärmiselt sünge ja see pole halb mitte ainult Venemaale endale, vaid ka kogu Euroopa Liidule.

„Olukord Venemaal on väga sünge,” ütles Trichet CNBC-le. „Seda mitte ainult Ukrainas toimuvast  tingitud geopoliitiliste riskide tõttu, vaid nüüd on meil samuti ka naftahinnad väga tugevalt langemas.”

Vene rubla on sel aastal dollari vastu langenud 50 protsenti. Vene keskpank üritas sel nädalal rubla kurssi päästa, samas baasintressi tõstmine 17 protsendile näitas pigem keskpanga paanikat.

Trichet hoiatas, et Euroopa Liidule on väga oluline leida lahendus Ukraina kriisile. „See on üks probleem, millega Euroopa Liit silmitsi seisab ja ma loodan väga, et sellele ka võimalikult kiiresti lahendus leitakse,” ütles ta.

Trichet sõnul pole Venemaa ainuke oht Euroopa stabiilsusele, vaid madal inflatsioon samuti. Tema sõnul on õigustatud, et Euroopa Keskpank võtab inflatsiooni tõrjumiseks kasutusele kvantitatiivse leevendamise programmi ehk hakkab valitsuste võlakirju kokku ostma.

  

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt