Raido Neemre • 30. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Itaalia majandusminister: majanduslangus on lõppenud

Pier Carlo Padoan  Foto: Bloomberg

Hiljutistel andmetel on Itaalia majanduslangus lõppenud, sõnas Itaalia majandusminister Pier Carlo Padoan intervjuus, vahendab CNBC.

Itaalia majandus, mis oli enam kui kümme aastat eurotsooni kõige halvema käekäiguga, ei ole viimased kolm aastat näidanud ühtegi kasvumärki.

“Peale kolme aastat majandusseisakut on tööhõive taas kasvamas,” sõnas Padoan ajalehele Corriere della Sera, lisades, et see omakorda soodustab tarbijate ja ettevõtete kindlustunnet ning paneb aluse eurotsooni suuruselt kolmanda majanduse kasvule.

Valitsus ennustab, et majandus kukub sel aastal 0,3%, kuid 2015. aastal tõuseb 0,6%. Minister sõnas, et valitsus kavatseb jaanuaris heaks kiita meetmepaketi, mis soodustaks investeeringuid.

Paketis sisalduvad fiskaalmeetmed, mis toetavad väikeseid ettevõtteid, vähendavad välisinvestorite riske ning soodustavad kultuuritegevustesse tehtavaid erainvesteeringuid.

Padoani sõnul püüab Itaalia vältida Euroopa Komisjoni eelarvekontrolli alla sattumist, samuti hakkab 2016. aastal vähenema Itaalia riigivõlg, mis on Kreeka järel suuruselt teine. 

Itaalia jätkab järgmisel aastal ka riigifirmade ja kinnisvara müüki, mille eesmärk on maksta riigivõlga, kinnitas Padoan.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt